Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
6C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPolitykaDziałaczka PiS z Inowrocławia zamieszana w aferę fakturową! [AKTUALIZACJA]
10.05.2018 | 22:40

Działaczka PiS z Inowrocławia zamieszana w aferę fakturową! [AKTUALIZACJA]

Na zdjęciu: Małgorzata S. startowała z list PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Fot. Zdjęcie materiału wyborczego kandydatki

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego otrzymała 7 zarzutów dotyczących wystawiania faktur bez pokrycia za usługi cateringowe. To kolejna osoba ze środowiska PiS zamieszana w głośną aferę, która kilka miesięcy temu wybuchła w Inowrocławiu.

Przypomnijmy: w październiku 2017 roku prezydent Inowrocławia – Ryszard Brejza, złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez jedną z pracownic magistratu. Zdaniem włodarza miasta mogła ona wyprowadzać pieniądze przeznaczone na promocję miasta.

– 19 zarzutów dla fryzjerki (wystawiała fikcyjne faktury m.in. za organizowanie imprez kulturalnych) i 7 dla hotelarki (fikcyjny catering).Kwota wyłudzeń przekracza już 150 tys. zł. – napisano na Twitterze Magazynu Śledczego Anity Gargas. Wspomniana hotelarka to prominentna działaczka partii rządzącej – Małgorzata S., która w poprzednich wyborach do Parlamentu Europejskiego startowała z szóstego miejsca na liście wyborczej PiS. Ponadto w maju 2014 roku inowrocławski PiS bawił się na imprezie integracyjnej w pensjonacie należącym do podejrzanej Małgorzaty S. Jedną z centralnych postaci tego wydarzenia był obecny wojewoda: To jest nasza drużyna na wybory do europarlamentu! – komentował Bogdanowicz.

To jednak nie jedyna postać z tej partii zamieszana w sprawę. Podejrzana jest również kandydatka PiS, tym razem jednak do Rady Gminy Janikowa a przez kilka lat rzeczniczka w inowrocławskim magistracie, która do Inowrocławia trafiła z Urzędu Gminy w Kruszwicy, gdzie współpracowała z obecnym wojewodą (również PiS) – Mikołajem Bogdanowiczem. – Pani Agnieszka dostała lepszą pracę, niż w Kruszwicy i dlatego odchodzi. Złożyła wypowiedzenie za porozumieniem stron. Byliśmy bardzo aktywni, pani Agnieszka dużo się u nas nauczyła, co zapewne przyda się jej w przyszłej pracy – mówił Mikołaj Bogdanowicz, wtedy jeszcze zastępca burmistrza Kruszwicy.

Sprawę za pomocą mediów społecznościowych skomentował również poseł Krzysztof Brejza, który zarzuca Telewizji Publicznej, iż przedstawia w nierzetelny sposób sprawę zgłoszoną do prokuratury przez jego ojca – prezydenta Inowrocławia. – Największa wpadka „profesjonalistów” TVP. Tak mocno polowali na mnie,by cokolwiek znaleźć,że upolowali prominentną działaczkę #PiS, niedoszłą europosłankę. Gdy usłyszycie w TVP o przedsiębiorczyni”,która okradła samorząd w Inowr.,to ta pani z PiS z 7 zarzutami – napisał Brejza.

[AKTUALIZACJA]

Jak udało nam się ustalić, Małgorzata S. od kilku miesięcy jest członkinią partii Porozumienie Jarosława Gowina. Na zdjęciu poniżej w Marcinem Wrońskim (potencjalnym kandydatem na prezydenta Inowrocławia) oraz Andrzejem Walkowiakiem (radny sejmiku województwa).

Bez nazwy-1


Powiązane treści