Bydgoszcz
-0C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 0 • L -1
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiDziałanie i budowa paneli fotowoltaicznych. Odkryj nowoczesną technologię krok po kroku!
17.10.2021 | 18:00

Działanie i budowa paneli fotowoltaicznych. Odkryj nowoczesną technologię krok po kroku!

Na zdjęciu: Fotowoltaika to jeszcze wiele innych, zróżnicowanych urządzeń, które wspomagają wytwarzanie prądu niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania każdego obiektu.

Fot. nadesłane

Zanim zainwestujesz w profesjonalne i innowacyjne panele fotowoltaiczne, warto poznać ten sprzęt od podstaw. Instalacja gwarantująca Ci energię w domu składa się nie tylko z komponentu widocznego na dachu domu. Fotowoltaika to jeszcze wiele innych, zróżnicowanych urządzeń, które wspomagają wytwarzanie prądu niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania każdego obiektu. Przejdź do naszego artykułu, aby poszerzyć swoją widzę z zakresu nowoczesnych systemów.

Moduły fotowoltaiczne i falownik. Poznaj najważniejsze składowe innowacyjnego sprzętu

Zamiana energii słonecznej w elektryczną to skomplikowany oraz złożony proces. Aby wszystkie mechanizmy przebiegły pomyślnie, warto zainwestować w profesjonalny sprzęt fotowoltaiczny, który składa się przede wszystkim z: paneli i falownika (inwertera). Moduły energotwórcze odpowiadają bezpośrednio za przemiany promieniowania w prąd stały. Z kolei inwerter to nieco bardziej wieloelementowe urządzenie. Służy on do odbierania energii płynącej z modułów, a następnie konwertuje ją na prąd zmienny, który jest użyteczny dla wyposażenia domowego. Twoja instalacja może posiadać jeden główny falownik najodpowiedniejszy przy dużych, rozległych dachach. Alternatywą dla tego rozwiązania są mikrofalowniki, które zostają zaaplikowane tuż obok modułów na dachu. Ta opcja znakomicie wpisałaby się w funkcjonowanie obiektów, gdzie właścicielowi zależy na najwyższym poziomie zabezpieczenia przeciwpożarowego, gdyż w mikroinwerterach występuje napięcie nie większe niż 40V. Ilość elementów montowanych wewnątrz domu jest znikoma. Wszystko po to, aby zadbać o wyposażenie Twojego mieszkania i nie generować dodatkowych skupisk niekomfortowych sprzętów lub urządzeń wpływających negatywnie na wizerunek czy wygląd wnętrza budynku. Jeżeli marzysz o ekologicznych i energooszczędnych rozwiązaniach do swojego domu – zainwestuj w panele fotowoltaiczne.

System montażowy i prawidłowe zabezpieczenie paneli fotowoltaicznych. Zobacz sam!

Moduły na dachu są instalowane za pomocą specjalnych aluminiowych systemów montażowych, które są dobierane indywidualnie do posiadanego pokrycia dachowego. Wszystkie komponenty cechują się stabilnością i wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne takie jak: wiatr, opady atmosferyczne czy wahania temperatur. Certyfikowane systemy montażowe, jak również jakościowe i wydajne panele fotowoltaiczne wchodzą w skład asortymentu producenta PSMSolar Polska: https://www.psmsolar.pl/fotowoltaika/. Ponadto, w tym przedsiębiorstwie znajdziesz także odpowiednie zabezpieczenia do systemów generujących prąd użyteczny. Każdy nasz sprzęt jest przetestowany i wykonany według ogólnie przyjętych norm. Odkryj nowoczesną technologię do swojego domu i zadbaj zarówno o swoje wydatki, jak i środowisko naturalne.


Podobne wpisy

Powiązane treści