Bydgoszcz
18C
Przelotne opady
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 19 • L 18
23C
Czw
21C
Pt
24C
Sob
18C
Nd
24C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDziarski 45-latek. Coraz bliżej końca remontu Pałacu Młodzieży
Pałac Młodzieży Bydgoszcz
03.03.2019 | 11:02

Dziarski 45-latek. Coraz bliżej końca remontu Pałacu Młodzieży

Na zdjęciu: Pałac Młodzieży w ramach termomodernizacji zyskał estetyczną elewację. Prace toczą się również w jego wnętrzu.

Fot. mat. UM Bydgoszczy

Ponad dwie trzecie prac remontowych w Pałacu Młodzieży zostało już zakończonych – poinformował bydgoski ratusz. W najbliższym czasie modernizacja czeka dwie jego największe sale – kinowo-teatralną oraz sportową.

Kompleksowa termomodernizacja budynku przy ulicy Jagiellońskiej rozpoczęła się jesienią 2017 roku. Obejmuje ona zarówno prace przy elewacji – włącznie z dociepleniem i wymianą okien – które de facto są już na finiszu, jak i prace wewnątrz obiektu. W tym momencie na pierwszym oraz drugim piętrze trwają prace wykończeniowe – wśród nich: malowanie, tapetowanie, układanie glazury oraz montaż wyposażenia. Osobny front prac stanowi część basenowa – ma ona zyskać zupełnie nowe oblicze. „Układane są tam bezpieczne posadzki, powstaje nowa plaża basenowa i montowana jest armatura” – wylicza urząd miasta.

W trakcie prac rozbiórkowych stwierdzono zły stan technicznych wysłużonych, ale i obleganych sal – kinowo-teatralnej i sportowej. Dlatego też zapadła decyzja o ich kompleksowej modernizacji. I to nie tylko ze względu na estetykę – jak tłumaczą urzędnicy – ale także ze względu na standardy bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Prace termomodernizacyjne objęły również wymianę wentylacji i klimatyzacji. Języczkiem u wagi jest z kolei zainstalowana na dachu konstrukcja fotowoltaiczna. Ma ona umożliwić pozyskiwanie energii na potrzeby własne Pałacu Młodzieży, między innymi maszynowni basenu.

Łączny koszt prac remontowych to ponad 17 milionów złotych. Ponad jedna trzecia – 6,3 mln złotych – pochodzi z funduszy europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W lipcu Pałac Młodzieży będzie obchodził 45-lecie istnienia. Z jego oferty każdego roku korzysta około pięciu tysięcy młodych bydgoszczan.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ona Em
Ona Em
2 lat temu

Pięć tysięcy bydgoszczan korzysta z pałacu młodzieży w przeciągu roku? 5tys? Przecież to jest…nic! Dla tych 5tys warto było wydawać tyle milionów na modernizację? Mam nadzieję że ta liczba to pomyłka…

Powiązane treści