Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h NNW
H 2 • L 1
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDziarski 45-latek. Coraz bliżej końca remontu Pałacu Młodzieży
Pałac Młodzieży Bydgoszcz
03.03.2019 | 11:02

Dziarski 45-latek. Coraz bliżej końca remontu Pałacu Młodzieży

Na zdjęciu: Pałac Młodzieży w ramach termomodernizacji zyskał estetyczną elewację. Prace toczą się również w jego wnętrzu.

Fot. mat. UM Bydgoszczy

Ponad dwie trzecie prac remontowych w Pałacu Młodzieży zostało już zakończonych – poinformował bydgoski ratusz. W najbliższym czasie modernizacja czeka dwie jego największe sale – kinowo-teatralną oraz sportową.

Kompleksowa termomodernizacja budynku przy ulicy Jagiellońskiej rozpoczęła się jesienią 2017 roku. Obejmuje ona zarówno prace przy elewacji – włącznie z dociepleniem i wymianą okien – które de facto są już na finiszu, jak i prace wewnątrz obiektu. W tym momencie na pierwszym oraz drugim piętrze trwają prace wykończeniowe – wśród nich: malowanie, tapetowanie, układanie glazury oraz montaż wyposażenia. Osobny front prac stanowi część basenowa – ma ona zyskać zupełnie nowe oblicze. „Układane są tam bezpieczne posadzki, powstaje nowa plaża basenowa i montowana jest armatura” – wylicza urząd miasta.

W trakcie prac rozbiórkowych stwierdzono zły stan technicznych wysłużonych, ale i obleganych sal – kinowo-teatralnej i sportowej. Dlatego też zapadła decyzja o ich kompleksowej modernizacji. I to nie tylko ze względu na estetykę – jak tłumaczą urzędnicy – ale także ze względu na standardy bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Prace termomodernizacyjne objęły również wymianę wentylacji i klimatyzacji. Języczkiem u wagi jest z kolei zainstalowana na dachu konstrukcja fotowoltaiczna. Ma ona umożliwić pozyskiwanie energii na potrzeby własne Pałacu Młodzieży, między innymi maszynowni basenu.

Łączny koszt prac remontowych to ponad 17 milionów złotych. Ponad jedna trzecia – 6,3 mln złotych – pochodzi z funduszy europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W lipcu Pałac Młodzieży będzie obchodził 45-lecie istnienia. Z jego oferty każdego roku korzysta około pięciu tysięcy młodych bydgoszczan.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ona Em Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ona Em
Gość
Ona Em

Pięć tysięcy bydgoszczan korzysta z pałacu młodzieży w przeciągu roku? 5tys? Przecież to jest…nic! Dla tych 5tys warto było wydawać tyle milionów na modernizację? Mam nadzieję że ta liczba to pomyłka…

Powiązane treści