Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dzieci uczyły się jak bezpiecznie spędzać ferie

Dodano: 20.01.2016 | 13:54

Obserwacja akcji ratowniczej była dla dzieci lekcją i zarazem przestrogą.

Na zdjęciu: To na szczęście był tylko pokaz.

Fot. Komenda Miejska Policji

W ramach akcji „Bezpieczna zima” w bydgoskim Myślęcinku odbył się pokaz ratownictwa wodnego, by uświadomić dzieciom, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie podczas zimowych zabaw, szczególnie teraz w czasie trwających ferii.

Pokaz miał miejsce na plaży w pobliżu stoku. Prezentację w ramach akcji „Bezpieczna zima” zorganizował Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy wspólnie ze Strażą Miejską w Bydgoszczy przy współpracy ze Strażą Pożarną – Jednostką JGR 1 w Bydgoszczy, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Bydgoszczy oraz Maltańską Służbą Medyczną Oddział w Bydgoszczy.  Spotkanie było możliwe również dzięki zaangażowaniu przedstawicieli Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”,

W rolę tonącego, pod którym załamał się lód wcielił się sierż. szt. Filip Dworzecki z bydgoskiego zespołu prewencji na wodach i terenach przywodnych. Akcję ratunkową, z udziałem wszystkich służb oraz przy użyciu wielu rozwiązań pomocnych podczas ratowania życia i zdrowia profesjonalnie komentował Roman Guździoł Prezes WOPR w Bydgoszczy, opowiadający o niebezpieczeństwach, jakie grożą podczas zimowych zabawa i skutkach wypadków.

Pokaz obserwowały m.in. zaproszone dzieci, uczestniczące w odbywających się na terenie Bydgoszczy półkoloniach. Dzięki przedstawicielom  Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” mogły ogrzać się przy ognisku i upiec sobie kiełbaski. Była też rozgrzewka, którą poprowadził mł. asp. Szymon Porażyński z wydziału prewencji. Po ćwiczeniach dzieciaki wzięły udział w konkurencji przeciągania liny, pokonując… drużynę policjantów. Funkcjonariusze zaproponowali rewanż, ale i tym razem zwycięstwo przypadło dzieciakom.  Ogromną frajdę sprawiły im także zjazdy „z górki na pazurki” ze stoku, który udostępniono na czas akcji.

Zarówno pokaz, jak i zabawa odbył się pod czujnym okiem mł. insp. Sławomira Szymańskiego, Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy, który wraz z nadkom. Tomaszem Meyze Naczelnikiem Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy czuwali nad bezpiecznym przebiegiem profilaktyki.