Bydgoszcz
4C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 5 • L 2
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDzieci z Kresów ze łzami w oczach żegnają nasz region. Chcą spotkać się z bydgoszczanami
DSC_0013 (Copy)
15.08.2017 | 08:00

Dzieci z Kresów ze łzami w oczach żegnają nasz region. Chcą spotkać się z bydgoszczanami

Żal odjeżdżać...

Na zdjęciu: Żal odjeżdżać...

Fot. Stanisław Gazda

Polskie dzieci z Białorusi kończą swój pobyt w naszym województwie, za co serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom.

W czasie dotychczasowego pobytu zwiedzili Bydgoszcz, Toruń, Ciechocinek, Inowrocław, Pieszyska, Kruszwicę, Chełmżę , Ostromecko, Skłudzewo, Zamek Bierzgłowski. Ten krotki pobyt rozbudził w nich mnóstwo marzeń. Zosia chciałby tu studiować, Ala zamieszkać na stałe. Wszyscy pragną powrócić do nas na kolejne wakacje.

Młodzi Kresowiacy spędzali czas wspólnie z uczniami ZS w Złejwsi Wielkiej, uczyli się polskich piosenek, brali udział we wspólnych grach i zabawach.

Niektórzy z gości byli u nas już trzeci, a nawet czwarty raz. Pytani dlaczego powracają do miejscowości, które już poznały odpowiadali: „Bo mamy tu przyjaciół, za którymi tęsknimy”.

Poniedziałkowy dzień potomkowie Polaków z Białorusi spędzili w Leśnym Parku Kultury i wypoczynku. 15 sierpnia o godzinie 22.58 wyjadą z Bydgoszczy (PKP Bydgoszcz Główna) do Bielska- Białej i Szczyrku. Wcześniej, w rocznicę Bitwy Warszawskiej, ten szczególny dzień dla nas jak i dla Polaków z Kresów, pragnęliby spotkać się z  mieszkańcami Bydgoszczy.

Będą uczestniczyć we mszy. św. w Bazylice pw. Św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy o godzinie 11.30. Bezpośrednio po jej zakończeniu  w Auli Św. Krzyża (około 12.20) odbędzie się spotkanie z nimi, na które serdecznie bydgoszczan zapraszają.

W piątek, 18 sierpnia powrócą do Białorusi.


Powiązane treści