Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 3 • L 1
5C
Pt
5C
Sob
6C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI   „Dziecko i jego świat” – 30. Ogólnopolski Konkursu Fotograficzny rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]
krawczyk1166 (Copy)
20.02.2017 | 16:52

   „Dziecko i jego świat” – 30. Ogólnopolski Konkursu Fotograficzny rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

Zwycięzców poznamy 25 lutego podczas wernisażu wystawy.

Na zdjęciu: Praca Huberta Krawczyka

Fot. Hubert Krawczyk

W Galerii „Pałac” bydgoskiego Pałacu Młodzieży zawisną nagrodzone i wyróżnione prace trzydziestej, jubileuszowej, edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Dziecko i jego świat”.

W sobotę 25 lutego autorzy prac odbiorą nagrody i wezmą udział w programie warsztatowym przygotowanym przez organizatorów. Ranga Konkursu jest niepodważalna, bo konfrontacja młodych artystów fotografików ma aż 30-letnią tradycję stawiając Konkurs organizowany od początku przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy w gronie najstarszych tego typu imprez w skali kraju.

Jury tegorocznego konkursu: Katarzyna Gębarowska, Arkadiusz Blachowski i Jakub Elwertowski stanęli przed niełatwym zadaniem oceny kilkuset prac, które zostały nadesłane na adres Pałacu Młodzieży. Autorzy z Lublina, Tarnowa, Łodzi, Olszyna, Augustowa, Białej Podlaskiej, Wrocławia i wielu innych ośrodków kształcących młodych fotografów (oczywiście również z Bydgoszczy!) jeszcze nie znają rozstrzygnięć konkursowych zmagań, ale przybędą na wernisaż Konkursu i wystawy z zaproszeniem, które zapowiada, że „coś” już osiągnęli. Dzień wernisażu wystawy pokonkursowej to prawdziwe święto fotografii połączone z warsztatami i wykładami, ale przede wszystkim ogłoszeniem wyników XXX Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Dziecko i jego świat”.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych sztuką fotografowania na wernisaż wystawy, a także na całkowicie bezpłatne formy warsztatowe prowadzone przez jurorów konkursu.

Nagrodzeni (bez miejsc)

KATEGORIA I (do lat 16)

Joanna Kozieł – Młodzieżowy Dom Kultury „Pod akacją” w Lublinie

Adam Piekarski – Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego

Katarzyna Prokop – Gimnazjum Społeczne STO w Augustowie

Maria Smolińska – Publiczne Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Wielgiem

Julia Wrońska – Pałac Młodzieży w Bydgoszczy

KATEGORIA I (do lat 24)

Olaf Gil – Pałac Młodzieży w Bydgoszczy

Hubert Krawczyk – Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego

Barbara Owsiany – Pałac Młodzieży w Bydgoszczy

Ida Starek – Młodzieżowy Dom Kultury „Pod akacją” w Lublinie

Sandra Wróblewska – Pałac Młodzieży w Bydgoszczy

 


Powiązane treści