Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONFotorelacjeDziękowali za obfite plony podczas dożynek wojewódzkich [ZDJĘCIA]
30.08.2020 | 19:50

Dziękowali za obfite plony podczas dożynek wojewódzkich [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Filip Kowalkowski dla Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego

W Tucholi odbyły się w niedzielę (30 sierpnia) dożynki wojewódzkie. W uroczystości wzięli udział m.in. wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i marszałek województwa Piotr Całbecki.

Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą, którą koncelebrował bp Ryszard Kasyna, ordynariusz diecezji pelplińskiej. – Oddaję dziś hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej, ciężkiej ziemi wydobywają chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia zawsze gotowe były tej ziemi bronić. Pozostańcie wierni tradycjom waszych ojców. Oni w imię Boże rozpoczynali każdy dzień i z Bogiem swoje rolnicze dzieła kończyli –mówił w homilii biskup Ryszard Kasyna.

Starostami dożynek byli państwo Alina i Wojciech Kołodziejscy, którzy prowadzą przekazywane z pokolenia na pokolenie gospodarstwo rolne w Cekcynku w powiecie tucholskim. Odbyła się konkursowa prezentacja wspaniałych wieńców dożynkowe, przygotowanych przez sołectwa i koła gospodyń wiejskich z całego regionu; swoje stoiska promocyjne prezentowały też powiaty i lokalne grupy działania.

0 0 votes
Article Rating
Dziękowali za obfite plony podczas dożynek wojewódzkich [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments