Bydgoszcz
5C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 5 • L 4
11C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDzień Kota w Zielonych Arkadach. Atrakcje dla małych i dużych
14.02.2017 | 13:00

Dzień Kota w Zielonych Arkadach. Atrakcje dla małych i dużych

Podczas akcji nie zabraknie konkursów dla całych rodzin.

Na zdjęciu: W Zielonych Arkadach będzie można zobaczyć wiele kotów.

Fot. materiały prasowe

W ten piątek obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kota. Dwa dni później, w niedzielę, w Zielonych Arkadach odbędzie się Dzień Kota. 

Zobacz zdjęcia z zeszłorocznego Dnia Kota w Zielonych Arkadach [KLIK]

Atrakcje dla całej rodziny rozpoczną się już o 13:00. Przez pięć godzin klienci galerii będą mogli podziwiać ponad 40 przedstawicieli najpiękniejszych i najbardziej popularnych ras kotów. Atrakcją pokazu będą koty bengalskie: dziko umaszczone i śnieżne, które należą do rodziny dzikiego kota afrykańskiego i kota domowego. – Mają wciąż dużo pierwotnych cech, ale z powodzeniem podbijają serca hodowców – mówią organizatorzy. Inną interesującą grupą kotów zaprezentowanych na wystawie będą koty żyjące wolno w naturze, a w domach hodowane jako rasowe: koty Maine – coon, koty syberyjskie i odmiana barwna tej rasy: Neva Mascarade.

Dzień Kota w Zielonych Arkadach stanowi idealną okazję do porozmawiania z hodowcami i poznania interesujących szczegółów dotyczących konkretnej rasy, zakupienia odpowiedniego pokarmu i akcesoriów, skorzystania z bezpłatnych porad weterynaryjnych.

Podczas niedzielnego spotkania odbędzie się akcja adopcji bezdomnych kotów współorganizowana ze Schroniskiem dla Zwierząt w Bydgoszczy. Prowadzona będzie też zbiórka funduszy na budowę obiektu dla bezdomnych zwierzaków. CZYTAJ WIĘCEJ

Podczas wydarzenia nie zabraknie konkursów. Zwiedzający wystawę będą mogli zagłosować na najpiękniejszego i najmilszego kota, a organizatorzy wybiorą najładniej udekorowaną kocią klatkę. – Dla dzieci zaplanowaliśmy warsztaty plastyczne oraz mnóstwo zabaw i konkursów. W Dniu Kota nie może też zabraknąć kącika z malowaniem kocich buziek – zachęca Iwona Mroczek, dyrektor Zielonych Arkad.


Powiązane treści