Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 8 • L 7
4C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaDzień otwarty na UTP. Specjalnie dla dziewczyn
08.03.2017 | 11:54

Dzień otwarty na UTP. Specjalnie dla dziewczyn

Ogólnopolska akcja dotarła do Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Inżynier to tytuł nie tylko dla mężczyzn.

Fot. wolny dostęp

Dziewczyny na politechniki – realizowana od kilku lat akcja, w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Bydgoszczy. Inicjatywa prowadzona jest w ramach Ogólnopolskiego Dnia Otwartego dla Dziewczyn. 

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do dziewczyn uczących się w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wizyta na uczelni technicznej ma zachęcić je do podjęcia studiów kończących się tytułem inżyniera. O tym, że warto wybrać taki kierunek, przekonywać będą kobiety pracujące na uczelni, wykładowczynie, studentki i absolwentki Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. To właśnie w tej placówce zrealizowana zostanie akcja.

W trakcie jej trwania prowadzone będą między innymi wykłady, warsztaty popularnonaukowe oraz spotkania z kobietami sukcesu. Prowadzące zdradzą, czym kierowały się wybierając techniczny kierunek studiów, a także udowodnią, że dziewczyny radzą sobie świetnie na kierunkach tradycyjnie uznawanych za męskie. Przełamanie tego stereotypu to główny cel akcji.

Wybierając studia inżynierskie dołączasz do grona kobiet tworzących nowe technologie, a także kreujących innowacyjne rozwiązania techniczne – mówi prorektor ds. dydaktycznych i studenckich dr hab. inż. Halina Olszewska, prof. nadzw. UTP, absolwentka zootechniki na Wydziale Zootechnicznym Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy.

Wydarzenie odbędzie się 30 marca 2017 roku w godzinach 9:30-14:30.  W tym czasie w budynku przy ul. Kaliskiego 7 odbywać się będą warsztaty zorganizowane w uniwersyteckich laboratoriach i szkolenia dotyczące kultury innowacji, planowania i zarządzania karierą zawodową. Aby w nich uczestniczyć, należy się zarejestrować. Można to zrobić za pośrednictwem strony www.dziewczynynapolitechniki.pl lub kontaktując się z działem informacji i promocji UTP pod numerem 52 374 92 64. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Powiązane treści