Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H -1 • L -3
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
5C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDzień świętego Patryka obchodzony będzie także w Bydgoszczy
Dni św. Patryka
17.03.2018 | 08:37

Dzień świętego Patryka obchodzony będzie także w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Wszystkiego najlepszego z okazji dnia św. Patryka!

Fot. Stanisław Gazda

Dzień świętego Patryka – oryginalne, radosne święto jednoznacznie kojarzące się z Irlandią. Dziś, 17 marca, Irlandczycy na całym świecie wznosić będą tradycyjne toasty piwem Guiness. W Polsce obchody w ramach Festiwalu św. Patryka wspiera Irlandzka Ambasada, a związane z nim wydarzenia dotarły także do Bydgoszczy.

Aktywna grupa kilkudziesięciu irlandzkich studentów medycyny z Collegium Medicum, przy wsparciu Medical Poland Admission Office oraz klubu Wiatrakowa, zaprasza do wspólnego świętowania w Wiatrakowa Klub.

– Zarówno Irlandczycy jak i Polacy kochają dobrą zabawę i kolejna wspólna impreza na pewno będzie tego doskonałym przykładem – mówi Adam Krawczyk, inicjator pierwszej irlandzkiej parady w naszym mieście oraz założyciel i dyrektor Medical Poland  – Studenci obecni w Bydgoszczy bardzo dobrze się tutaj czują, a dzięki podobnym otwartym wydarzeniom mają także szansę podzielić się odrobiną swojej kultury.

Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę w klubie Wiatrakowa przy ulicy o tej samej nazwie. Początek zabawy zaplanowano na godzinę 20.

 – Jest nam niezmiernie miło współorganizować obchody dnia św. Patryka – Przemyław Błażejak, właściciel klubu. – Tego dnia serwować będziemy Irlandzkie specjały, whisky, Guinessa i Zielone Piwo.

O odpowiedni nastrój zadbają też sami studenci, przygotowując tradycyjne dekoracje rodem z Zielonej Wyspy. Muzyka taneczna przeplatać się będzie z oryginalnymi irlandzkimi motywami a na wszystkich przebranych przy barze czekać będą zielone szoty. Dla trzech osób prezentujących najciekawsze stroje klub przygotował specjalną niespodziankę.


Powiązane treści