Bydgoszcz
12C
Opady
89% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 13 • L 11
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeDzień Turysty w Instytucie Geografii UKW [ZDJĘCIA]
05.04.2016 | 18:48

Dzień Turysty w Instytucie Geografii UKW [ZDJĘCIA]

Na uczestników Dnia Turysty czekało wiele konkursów i atrakcji.

Zdjęcia: Leszek Grabowski

We wtorek w budynku Instytutu Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ulicy Mińskiej 15 odbyła się impreza pt. „Dzień Turysty”. Jej celem było nie tylko zintegrowanie studentów z Turystyki i Rekreacji, Geografii, Turystyki Krajoznawczej i Kulturowej czy Rewitalizacji Dróg Wodnych, ale również przyciągnięcie na uczelnię osób chcących w przyszłości kształcić się na powyższych kierunkach. Na uczestników czekało wiele konkursów z nagrodami i atrakcji.

Wydarzenie zainaugurowano o godz. 10:00 sesją plenarną, na której omówiono „Planowanie turystyczne w czasach globalnych przemian” (dr Matylda Awedyk, AWF w Poznaniu) i „Innowacyjność gospodarki turystycznej na Ukrainie” (prof. Igor Zhurba, Chmielnicki Uniwersytet Narodowy). Następnie odbyło się spotkanie z Mikołajem Zywertem i Mateuszem Walkowskim z OGÓR Extreme. Tytuł ich wykładu brzmiał: „Nie chcemy zwiedzać – chcemy doświadczać!”. Na Mińską przyjechali popularnym „Ogórkiem”, więc później ochotnicy mieli możliwość przejażdżki tym modelem Volkswagena.

Po godz. 12:00 zostały otwarte sale tematyczne, dotyczące: Bułgarii, Ukrainy, Włoch, Japonii, Niemiec i Polski. Każdy z uczestników miał możliwość skosztowania przeróżnych przysmaków i napojów z danego państwa oraz wykazania się wiedzą. Ponadto przy wejściu rozdawano specjalne talony, na których należało zebrać sześć pieczątek. Kupon nie tylko uprawniał gości do otrzymania kiełbaski z grilla podczas pikniku, ale również może zostać wykorzystany na wieczornym after party w pubie Jack.

O 14:00 rozpoczął się piknik z muzyką w tle, który miał miejsce na polanie za gmachem instytutu. Za konsoletą stanął DJ Coddy. Studenci oraz przybyli uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach z nordic walking (dr Rafał Gotowski), zumby (Pola Żelaskowska), jogi (Wioletta Głyżewska). Natomiast w budynku odbywały się warsztaty z pilotażu, prowadzone przez Mariusza Gorzyckiego oraz z marketingu miejsc, z udziałem Agnieszki Kowalkowskiej.

Na godz. 20:00 zaplanowano after party w pubie Jack.


Powiązane treści