Bydgoszcz
2C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 3 • L 1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleDziewięć uszkodzonych aut na autostradzie A1. Po kolizji ciężarówki [ZDJĘCIA]
24.07.2017 | 16:42

Dziewięć uszkodzonych aut na autostradzie A1. Po kolizji ciężarówki [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek.

Na zdjęciu: Na miejscu zdarzenia szybko pojawili się policjanci.

Fot. mat. pras. KPP w Świeciu

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek na autostradzie A1 w miejscowości Gajewo (pow. świecki). Kierowca ciężarówki zjechał na szybki pas ruchu a następnie uderzył w bariery ochronne. Elementy pojazdu uszkodziły kilka aut jadących w przeciwnym kierunku.

Informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego dotarła do policjantów około godziny 5:00. – Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego wynika, że 29-letni kierujący scanią jadąc w kierunku Gdańska zasnął podczas jazdy i wjechał w bariery ochronne na pasie rozdziału pomiędzy jezdniami – informuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, p.o, Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jednakże w wyniku uderzenia w bariery zostało uszkodzonych przynajmniej osiem pojazdów jadących w przeciwnym kierunku. Część kierowców naprawiło usterki i odjechało, inni zgłosili się jako pokrzywdzeni.

Kierujący ciężarówką był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali 29-letniemu mieszkańcowi powiatu włocławskiego prawo jazdy oraz skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Zaśnięcie kierowcy podczas jazdy może być przyczyną tragedii na drodze. Policjanci przypominają, że niezależnie od wieku do dłuższych podróży autem należy się przygotować, a na początek dobrze się wyspać. Dla ożywienia w czasie jazdy warto podkręcić klimatyzację albo włączyć radio, a jeśli to nie pomaga – zatrzymać się, wypić kawę lub napój energetyczny i zdrzemnąć się na 20 minut.


Powiązane treści