Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 18 • L 14
21C
Sr
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDziś możliwe burze z gradem i wiatrem do 100 km/h! Wydano ostrzeżenie dla Bydgoszczy i regionu
22.08.2020 | 08:37

Dziś możliwe burze z gradem i wiatrem do 100 km/h! Wydano ostrzeżenie dla Bydgoszczy i regionu

Na zdjęciu: Prawdopodobieństwo wystąpienia sobotnich burz oceniono na 80%.

Fot. Szymon Fiałkowski

Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że na terenie miasta Bydgoszczy, powiatu bydgoskiego oraz w pozostałej części województwa kujawsko-pomorskiego dziś mogą wystąpić silne burze z gradem. Porywy wiatru mogą sięgnąć nawet 100 km/h!

Jak przekazuje BCZK na podstawie ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, burze z gradem mogą wystąpić w sobotę, od godziny 10:00 do 21:00. Dzisiejsze możliwe burze oceniono na drugi stopień zagrożenia w trzystopniowej skali. To ze względu na zapowiadany bardzo silny wiatr – jego porywy miejscami mogą sięgać nawet 100 km/h. Prognozowane opady mogą wynieść od 25 mm do 40 mm, a miejscami może spaść grad.

Ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów województwa kujawsko-pomorskiego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80%. Jak przekazuje Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może ulec aktualizacji.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści