Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 7 • L 6
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
0C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesDziś papież będzie jeździł tramwajem. Wyprodukowanym przez Pesę
28.07.2016 | 10:16

Dziś papież będzie jeździł tramwajem. Wyprodukowanym przez Pesę

Trwają Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Na zdjęciu: Krakowiak

Fot. mat. prasowe

W Krakowie trwają Światowe Dni Młodzieży. Już w czwartek papież Franciszek przyjedzie na Błonia tramwajem Krakowiak wyprodukowanym przez Pesę.

Papież przejedzie tramwajem z rezydencji biskupów przy ul. Franciszkańskiej na Błonia, a w drodze towarzyszyć będą mu niepełnosprawni i ich opiekunowie. – Dyskutowaliśmy w kilkuosobowym gronie o różnych aspektach wizyty Franciszka w Polsce, zastanawiając się, jak nawiązując do jego prostoty oddać zwyczajny, otwarty styl sprawowania przez niego pontyfikatu papieskiego. Przyszło nam do głowy, że z ul. Franciszkańskiej na Błonia można pojechać tramwajem – tłumaczy cytowany za PAP, ks. Marek Hajdyła, szef sekcji wydarzeń centralnych Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Pojazd zostanie przemalowany na biało-żółto i umieszczone zostaną na nim: herb Krakowa, logo Światowych Dni Młodzieży oraz wypisane w wielu językach hasło ŚDM: :”Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Gdy już Krakowiak przestanie pełnić funkcję „Papamobile” wróci do normalnych barw, a we wrześniu zostanie zaprezentowany jako jeden z produktów marki PESA na największych na świecie targach taboru szynowego w Berlinie.

MPK Kraków zamówił w ub. roku 36 Krakowiaków. Najdłuższy w Polsce, ponad 43-metrowy, tramwaj może przewozić nawet do 300 osób, jest klimatyzowany, wyposażony w nowoczesny system informacji pasażerskiej i niskopodłogowy.


Powiązane treści