Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dziś przejdziem Wisłę, a jutro Brdę – po linie! [ZDJĘCIA]

Dodano: 15.06.2018 | 17:44

Na zdjęciu: Jako pierwszy z liną zmierzył się Nathan Paulin (Francja).

Fot. Stanisław Gazda

Najlepsi linoskoczkowie z Polski i świata próbują dziś (15 czerwca) nad Wisłą w Fordonie ustanowić rekord Polski. Dzień później pojawiając się nad Brdą, pokuszą się o bicie rekordu świata.

Co najmniej do godziny osiemnastej potrwa w okolicach mostu fordońskiego impreza pn. „Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę”. Linoskoczkowie  będą musieli pokonać dystans liczący od 450 do 700 m. długości taśmy,  zawieszonej na wysokości 40-50m nad lustrem rzeki. To bezprecedensowe na skalę światową wydarzenie jest, jak przekonują  jego organizatorzy: firma HEROLD oraz Slackline Games – nowatorskim podejściem do świętowania 100-lecia Niepodległej.

Dziś z liną, strachem i podmuchami wiatru mierzą się Denny Mensik (Czechy) – 23 lata, rekord życiowy 1662 m, czterokrotny Mistrz Świata w Przechodzeniu przez Rzekę,  Nathan Paulin (Francja) – 24 lata, rekord życiowy 1662 m., Aniony Newton (Francja) – 29 lata, rekord życiowy profesjonalny slackliner ale również psychoterapeuta. Kuba Morawski (Polska) – 22 lata, 3 miejsce na I Toruń Speedline Cup. Student Uniwersytetu Warszawskiego, Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych.

Posłuchajcie naszej relacji dźwiękowej z tego wydarzenia: