Bydgoszcz
13C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 14 • L 11
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
13C
Nd
6C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDziś w hali Artego miłośnicy kalisteniki chcą poprawić rekord
DSC_0002 (Copy)
22.07.2018 | 12:31

Dziś w hali Artego miłośnicy kalisteniki chcą poprawić rekord

Na zdjęciu: Ćwiczenia nie należą do łatwych...

Fot. Stanisław Gazda

Dzisiaj w bydgoskiej hali Artego odbędzie się największy w Polsce trening kalisteniki w Polsce.

Miłośnicy tego sportu będą chcieli pobić rekord Polski pod względem liczby uczestników treningu. W ubiegłym roku do wspólnych ćwiczeń stanęło ponad 260 osób. Organizatorzy mają nadzieję, że dzisiejszy trening zgromadzi co najmniej 500 osób.

Wydarzenie jest bezpłatne, a trening będzie dostosowany do sportowców w każdym wieku i płci. Prowadzącym będzie Jordan Ogorzelski, szef kadry trenerskiej i wielokrotny reprezentant Polski na arenie międzynarodowej z Calisthenics Academy.

Początek wspólnych ćwiczeń w bydgoskiej Artego Arenie, o godz. 16.00.

Kalistenika – aktywność fizyczna polegająca na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała, takie jak np. „pompki”, „mostki”, „brzuszki” i „dipy”. Jest często łączona ze stretchingiem.

Kalistenika ma pozytywny wpływ na układ krwionośny człowieka oraz kształtuje mięśnie, równowagę, zwinność i koordynację.

Ta forma rozwoju fizycznego była szeroko stosowana przez starożytnych Greków i Rzymian, a jednym z pierwszych świadectw dotyczących kalisteniki jest relacja Herodota, który podaje, że była ona stosowana przez Spartan podczas treningu przed nadchodzącą bitwą pod Termopilami.


Powiązane treści