Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDziś w nocy początek prac na Wojska Polskiego. Będą zmiany w organizacji ruchu
06.09.2021 | 11:03

Dziś w nocy początek prac na Wojska Polskiego. Będą zmiany w organizacji ruchu

Na zdjęciu: Jeden z pasów na Wojska Polskiego zamknięto już kilka tygodni temu. Teraz ruch zostanie przełożony na wiadukt południowy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Najbliższej nocy (z 6 na 7 września) rozpoczną się prace budowlane na wiadukcie w ciągu ul. Wojska Polskiego. Kierowcy muszą przygotować się na wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

Ruch pojazdów zostanie przełożony na wiadukt południowy (w stronę Kapuścisk), więc kierowcy będą musieli przejeżdżać przez istniejące torowisko. – Tramwaje będą jeździć na tym odcinku na dotychczasowych zasadach, więc apelujemy do kierowców o ostrożność i uważne spoglądanie na znaki – mówi rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński. Przygotowane zostały już przejazdy przez pas zieleni na ul. Wojska Polskiego, a także pod wiaduktem, czyli na al. Jana Pawła II. Wykonane zostało również oznakowanie poziome i pionowe.

W ramach inwestycji obecny wiadukt zostanie rozebrany i zastąpiony nową konstrukcją. Powstaną też droga rowerowa, chodnik i oświetlenie. Jeśli prace będą przebiegały zgodnie z planem, potrwają do połowy przyszłego roku, jednak nowy wiadukt ma być przejezdny już zimą. Wykonawcą inwestycji jest Mostostal Kielce. Prace będą kosztować ponad 22 mln zł.

Drugi z wiaduktów, znajdujący się po południowej stronie, został przebudowany w maju 2017 roku. Już wówczas było wiadomo, że podobne prace zostaną wykonane na wiadukcie północnym (w stronę Szwederowa). Przystąpiono więc do prac nad dokumentacją dla przebudowy, ale z rozpoczęciem robót czekano do zakończenia prac na ul. Kujawskiej, aby nie zwiększać i tak już dużych utrudnień w ruchu. W zamian w 2019 roku wprowadzono na wiadukcie ograniczenie ruchu samochodów ciężarowych oraz zmniejszenie dopuszczanej prędkości do 30 kilometrów na godzinę. W ubiegłym roku konstrukcja została podparta do czasu prac rozbiórkowych.

Wiadukty w ciągu ul. Wojska Polskiego powstały w 1978 roku, a kilkanaście lat później przeszły remont generalny.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści