Bydgoszcz
4C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 5 • L 3
13C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaDziś wybory sołtysa w Niemczu
niemcz
27.02.2019 | 13:37

Dziś wybory sołtysa w Niemczu

Na zdjęciu: Niemcz.

Fot. JW

Już dziś, 27 lutego o godzinie 17:00 w szkole podstawowej w Niemczu odbędzie się zebranie wiejskie, na którym mieszkańcy wybiorą sołtysa i członków rady sołeckiej.

O głosy mieszkańców Niemcza będą walczyć dwie panie – dotychczasowa sołtys Krystyna Lachowska i kandydatka popierana przez Grupę Inicjatywną Sąsiedzi – Małgorzata Rutka. Liczba kandydatów może jednak ulec zmianie – podczas zebrania istnieje możliwość zgłoszenia kolejnych osób. Na początku zebrania, jeszcze przed wyborami, obecni na głosowaniu wysłuchają sprawozdania z działań sołtysa i rady sołeckiej. Ponadto, pod koniec zebrania zostaną omówione sprawy bieżące, będące okazją do uzyskania informacji od wójta gminy Wojciecha Sypniewskiego.

W tym roku nowe władze wybrano też w pozostałych sołectwach gminy. Sołtysem w Niwach i Wilczu ponownie został Ireneusz Kraszkiewicz, w Osielsku – Konrad Cichański, a w Jarużynie – Danuta Szatkowska-Rzepka. Nowych sołtysów mają natomiast mieszkańcy Maksymilianowa (Daniel Kossakowski zastąpił Czesława Betynę) Bożenkowa (Jolanta Alichniewicz zastąpiła Danutę Wędzińską) i Żołędowa (Violetta Frelichowska zastąpiła Stanisława Mikulskiego).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści