Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 9km/h WNW
H 18 • L 16
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
17C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDzisiaj kolejne zawody CITY TRAIL w Myślęcinku
CITY_TRAIL_Bydgoszcz (5)
25.11.2018 | 00:07

Dzisiaj kolejne zawody CITY TRAIL w Myślęcinku

Na zdjęciu: Bieg z cyklu City Trail.

Fot. Materiały organizatora.

25 listopada odbędzie się trzeci z sześciu zaplanowanych na edycję 2018/2019 bieg z serii CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Bydgoszczy. Dystans to tradycyjnie 5 km. Elektroniczna rejestracja do zawodów zakończyła się 21 listopada.

Cykl CITY TRAIL opiera się na prostej formule. Jeden sezon to sześć biegów, każdy na tej samej, 5-kilometrowej trasie. Najważniejsza jest regularność – ukończenie cyklu oznacza udział w co najmniej czterech biegach. W klasyfikacji generalnej liczą się cztery najlepsze wyniki. Aby otrzymać pamiątkowy medal również należy pobiec minimum cztery razy. Podsumowanie edycji i wręczenie nagród odbywa się na siódmej, oddzielnej imprezie, organizowanej w formule uroczystej ceremonii. Harmonogram wszystkich biegów wygląda identycznie. O godz. 8:30 zaczyna pracę biuro zawodów, od 9:30 trwają biegi dla dzieci, a o 11:00 startuje bieg główny na 5 km.

– Startuję w CITY TRAIL od poprzedniej edycji. Nie jestem typowym biegaczem, ale jeśli mam czas na aktywność to wybieram właśnie bieganie. W ciągu ostatnich miesięcy sport zszedł u mnie na dalszy plan, ale już wróciłem, mam wykupiony karnet biegów na CITY TRAIL, a to duża motywacja, żeby biegać regularnie i co miesiąc sprawdzać kondycję – podkreśla jeden z uczestników CITY TRAIL – Kamil Szymański.

Biegi CITY TRAIL odbywają się w Bydgoszczy na ścieżkach Myślęcinka i lasu Nadleśnictwa Żołędowo. Trasa jest płaska i pozwala osiągać wartościowe wyniki. W październikowych zawodach zwycięstwo odnieśli Bartosz Kotłowski (z czasem 15:17) i Aleksandra Wantowska (jej wynik to 19:23). Linię mety minęło 604 zawodników. Dodatkowo w biegach dziecięco-młodzieżowych – CITY TRAIL Junior uczestniczyło 399 młodych adeptów biegania.

– Z roku na rok biegi CITY TRAIL notują wzrost frekwencji. To pokazuje, że Polacy są coraz bardziej świadomi konieczności zmian swoich nawyków żywieniowych i zdrowotnych. Kształtowanie oraz utrwalanie takich postaw dotyczy także najmłodszych zawodników, którzy w ramach CITY TRAIL Junior, również mogą spróbować swoich sił na krótkim dystansie. Biorąc pod uwagę deficyt imprez biegowych w okresie jesienno-zimowym, udział w CITY TRAIL wydaje się być doskonałą okazją do podtrzymania wypracowanej latem kondycji – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. – Jako firma odpowiedzialna społecznie od lat wspieramy inicjatywy promujące zdrowy styl życia oraz zachęcające do aktywności fizycznej – dodaje.


Powiązane treści