Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 2 • L 0
3C
Pt
4C
Sob
2C
Nd
3C
Pon
-1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDzisiaj zmiana czasu z zimowego na letni. Noc krótsza na sen i inne konsekwencje
25.03.2017 | 08:00

Dzisiaj zmiana czasu z zimowego na letni. Noc krótsza na sen i inne konsekwencje

Na szczęście kolejna zmiana czasu – na zimowy - w 2017 roku nastąpi w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października.

Na zdjęciu: Wskazówki przesuwamy z godziny 2.00 na 3.00.

Fot. Materiały prasowe.

W nocy z soboty na niedzielę 25/26 marca nastąpi zmiana czasu na letni. Punktualnie o godzinie 2.00 należy przestawić zegarek o godzinę do przodu – czyli na 3.00. Oznacza to, że będziemy spać o godzinę krócej, jednak wcześniej będzie się robić widno i dzień trwać będzie dłużej.

Przejście z czasu zimowego na letni nie obejdzie się bez konsekwencji. Najbardziej odczuwalne okażą się dla podróżujących pociągami. Podczas zmiany czasu w trasie będzie 18 składów PKP Intercity.

Kolej zapewnia, że wszystkie pociągi dotrą do stacji docelowych zgodnie z rozkładem. Jednak…

-…Wsiadając do pociągu w najbliższą sobotę, pamiętajmy, że podróż może rozpocząć się według czasu zimowego i zakończyć już według czasu letniego. W składach pociągów, które będą w trasie podczas zmiany czasu na letni, konduktorzy poinformują o tym pasażerów – podkreśla Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Dokładne godziny kursowania pociągów w noc przejściową są dostępne na stronie przewoźnika, w punktach informacyjnych na dworcach oraz u konduktorów w pociągach. Pasażerowie mogą również skorzystać z Infolinii 19 757.


Powiązane treści