Bydgoszcz
19C
Niebo głównie zachmurzone
59% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNE
H 19 • L 18
15C
Czw
13C
Pt
15C
Sob
19C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDziurawy chodnik? Nielegalne parkowanie? Zgłoś problem Społecznemu Rzecznikowi Pieszych
Chodnik-ul.-Mazowiecka-Bydgoszcz-SF-31
20.07.2020 | 12:49

Dziurawy chodnik? Nielegalne parkowanie? Zgłoś problem Społecznemu Rzecznikowi Pieszych

Na zdjęciu: Stan wielu chodników w Bydgoszczy jest daleki od ideału.

Fot. Szymon Fiałkowski

Społeczny Rzecznik Pieszych w czerwcu rozpoczął projekt zatytułowany „Bezpieczne chodniki, bezpieczni piesi”. W jego ramach mieszkańcy mogą zgłaszać stowarzyszeniu dziurawe chodniki, łamanie zakazu parkowania czy zbyt krótkie zielone światło dla pieszych. 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do przesyłania informacji na temat nieprzyjaznych miejsc dla pieszych lub  takich, w których będąc pieszymi czują się niebezpiecznie – mówi Paweł Górny ze Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy. W najbliższym czasie organizacja będzie zbierać informację o miejscach, w których mieszkańcy nie mogą się komfortowo poruszać – wszystko w ramach projektu „Bezpieczne chodniki, bezpieczne piesi”.


CZYTAJ TAKŻE: Stowarzyszenia łączą siły. Powstała Bydgoska Federacja Ruchów Miejskich


Chodzi zarówno o dziury w chodnikach, ale też o zbyt krótkie zielone światło, brak przejść dla pieszych lub konieczność nadłożenia drogi, gdy idzie się z wózkiem dziecięcym, bo po drodze są schody bez podjazdu. Można nam również zgłaszać miejsca, gdzie notorycznie łamane są zakazy parkowania – dodaje Górny.

Dzięki otrzymanym zgłoszeniom stowarzyszenie opracuje „Społeczny raport o stanie infrastruktury pieszej w Bydgoszczy”. Miejsca zgłoszone przez mieszkańców ocenią pod kątem bezpieczeństwa również zewnętrzni eksperci. Dodatkowo publikacja zostanie rozszerzona o dobre praktyki w zakresie infrastruktury miejskiej z innych miast i Bydgoszczy.

Społeczny Rzecznik Pieszych będzie monitorować miejsca, które w raporcie zostaną wskazane jako niebezpieczne lub szczególnie nieprzyjazne. Dodatkowo lista wszystkich lokalizacji oraz materiały: np. zdjęcia, pomiary, filmy – zarówno te, otrzymane od mieszkańców, jak i te, które powstaną podczas weryfikacji zgłoszeń – będą przekazywane do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. – W przypadkach skrajnych np. niezgodne z prawem wyznaczenie miejsc parkingowych przez miasto, będziemy wnioskować do wojewody kujawsko-pomorskiego o podjęcie natychmiastowych działań kontrolnych – zapowiada organizacja.

Informacje można zgłaszać przez formularz na stronie piesi.bydgoszcz.pl/bezpiecznipiesi/ lub mailowo rzecznik@piesi.bydgoszcz.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści