Bydgoszcz
19C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 19 • L 19
22C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
26C
Sob
23C
Nd
Metropolia BydgoskaBlogiDziwne przypadki Tomasza Latosa
Tomasz Latos - ED (1)
27.04.2018 | 19:32

Dziwne przypadki Tomasza Latosa

Tomkowi, tak po ludzku, serdecznie współczuję. Wszak tajemnicą poliszynela jest, że bronił się rękami i nogami, by kandydatem na kandydata nie zostać - pisze poseł Paweł Olszewski.

Na zdjęciu: Tomasz Latos został kandydatem Zjednocznej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy.

Fot. archiwum

Stało się. Po długich miesiącach niepewności i testowania odporności psychicznej, Jarosław Kaczyński urodził nazwiska kilkunastu kandydatów na kandydatów. Wśród nich – jak sam o sobie mówi – rodowity bydgoszczanin, poseł Tomasz Latos, urodzony w Poznaniu. Tomkowi, tak po ludzku, serdecznie współczuję. Wszak tajemnicą poliszynela jest, że bronił się rękami i nogami, by kandydatem na kandydata nie zostać. Ale pisowska arytmetyka jest nieubłagana – jeden głos może być ważniejszy od dwustu, więc tym bardziej nikt nie patrzy na wolę pojedynczego posła. A na pewno nie prezes Kaczyński.

Tomka znam od wielu lat. Próbuje kreować swój wizerunek na umiarkowanego w poglądach i zdolnego do kompromisu z każdym. W czwartek skończył się jednak czas opowiadania bajek i unikania odpowiedzi. Nim rozpocznie się kampania wyborcza kandydat na kandydata powinien odpowiedzieć na kilka zasadniczych pytań. Należy się to przede wszystkim bydgoszczanom, którzy powinni wiedzieć z kim mają do czynienia. Oto lista pytań, na które odpowiedzi pozwolą nam poznać rzeczywiste poglądy posła Latosa na kilka bardzo ważnych kwestii:

1.       Jakie jest stanowisko posła Latosa na temat miejskiego programu dofinansowania in vitro, który będzie wdrażany w Bydgoszczy? Czy jako prezydent będzie ten program realizował, czy jego decyzją program zostanie wyrzucony do śmietnika, a wraz z nim marzenia setek par o posiadaniu potomstwa.

2.       Czy poseł Latos uważa, że zgwałcona kobieta powinna urodzić dziecko? Poseł zapytany o to przez jednego z dziennikarzy ogólnopolskich mediów migał się i nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć.

3.       Czy poseł Latos przeprosi za Rafała Piaseckiego? Historię radnego PiS poznała cała Polska, a w zasadzie mowa tutaj o tragedii żony radnego, nad którą ten się znęcał. Poseł Latos jest szefem bydgoskiego PiS – w tej sprawie głosu jednak nie zabrał, nie przeprosił, nie napiętnował.

4.       Czy w Bydgoszczy powstanie pomnik Lecha Kaczyńskiego lub pomnik smoleński? Takie słuchy chodzą. Czy poseł jako prezydent dążyłby do takiego rozwiązania? Jeśli tak, to w jakiej lokalizacji?

5.       Czy decyzje dotyczące Bydgoszczy będą zapadały – oczywiście poza Nowogrodzką – również w Toruniu? Poseł Latos jest wszak stałym bywalcem wszelkich imprez organizowanych przez ojca Tadeusza, gdzie ramię w ramię tańczy i śpiewa z poseł Sobecką, czy minister Kempą.

Liczę, że poseł Latos wróci w końcu do Bydgoszczy i poinformuje Państwa, jakie są Jego prawdziwe poglądy. Na razie wybrał tour po mediach centralnych, a nam pozostaje snuć domysły i czytać pół zdania wypowiedziane przez telefon. Uprzedzając komentarze: na kwestie merytoryczne przyjdzie czas. Najpierw dowiedzmy się, z kim tak naprawdę mamy do czynienia.

P.S. W piątek, dzień po ogłoszeniu nazwisk kandydatów na kandydatów, wojewoda Bogdanowicz zwołał swoją konferencję prasową dokładnie o tej samej godzinie co ja swoją. Przypadek? Nie sądzę. Bogdanowicz to były asystent posła Latosa. Może również przyszły szef sztabu wyborczego?

Paweł Olszewski

poseł na sejm RP

bydgoszczanin, ekonomista, poseł, były wiceminister infrastruktury i rozwoju

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Powiązane treści