Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDźwięki remontu opanowały gmach Opery Nova. Jakie prace zaplanowano na te wakacje?
29.06.2017 | 16:51

Dźwięki remontu opanowały gmach Opery Nova. Jakie prace zaplanowano na te wakacje?

Niektórzy wykonawcy już działają w gmachu opery, a inni dopiero zostaną do niego wprowadzeni.

Na zdjęciu: Opróżniony magazyn dekoracji wysokich w Operze Nova.

Fot. mat. pras.

Wakacyjna przerwa w działalności artystycznej bydgoskiej opery to okres wzmożonych prac związanych z modernizacją budynku. Sprawdziliśmy, co ma się zmienić w obiekcie do końca sierpnia. 

Czytaj więcej o planie modernizacji Opery Nova [KLIK]

Zasadnicze prace związane z realizacją projektu „Modernizacja Opery Nova” rozpoczęły się po zakończeniu przetargów i podpisaniu umów z wykonawcami. Niektórzy z nich już zostali wprowadzeni na teren obiektu. W poniedziałek rozpoczęto prace związane z remontem podłóg w magazynie dekoracji wysokich o powierzchni 284,5 mkw. Remonty pozostałych podłóg t.j. sceny, zascenia, kieszeni bocznych i proscenium zaplanowano na przyszły rok. – Na dzień dzisiejszy zdjęte są wszystkie deski podłogowe w magazynie, odkryte legary. Czyszczona jest przestrzeń między nimi – informuje Wojciech Bartczak, zastępca dyrektora Opery Nova. Dalszy etap prac będzie polegał na wyrównaniu poziomów legarów, układaniu desek, impregnowaniu itd.

Wraz z wykonawcą odpowiedzialnym za modernizację podłóg, na teren obiektu został wprowadzony wykonawca, który zajmuje się modernizacją systemu sterowania urządzeniami mechanicznymi sceny. W obiekcie zdjęto już część silników, które zostały wywiezione. Jak na razie do gmachu opery dostarczono pierwsze trzy nowe silniki, które mają obsługiwać kurtyny.

W środę pracę rozpoczął trzeci wykonawca, którego zadaniem jest modernizacja systemu nagłośnienia dużej sali widowiskowej, sali kameralnej, foyer. – Jak na razie układa on nowe linie kablowe do systemu – mówi Bartczak. Prac nie rozpoczął jeszcze wykonawca odpowiedzialny za modernizacje systemu oświetleniowego. Wejdzie on do obiektu około 10 sierpnia. Jednak już realizowane są dostawy sprzętu oświetleniowego, które docierają do bydgoskiej opery zgodnie z założeniami zawartej umowy. Tak samo, stopniowo, do gmachu dostarczane są nowe instrumenty muzyczne, o których więcej przeczytasz TUTAJ. 

Wspomniane prace, oprócz dostawy instrumentów, mają zakończyć się 31 sierpnia, tuż przed rozpoczęciem kolejnego sezonu artystycznego bydgoskiej opery. Przygotowaniom do tych działań towarzyszyło odkrycie zapomnianych malowideł na ścianach pomieszczeń, z których wywożone były wielkie dekoracje. – To pozostałości po aranżacji wnętrz na jeden z bali odbywających się w operze w 2000 roku – wyjaśnia Ewa Chałat z biura prasowego Opery Nova w Bydgoszczy. Ich wygląd prezentujemy na poniższej fotografii.


Powiązane treści