Bydgoszcz
13C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 13 • L 12
21C
Pt
14C
Sob
18C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportE-sportowy kierowca Zawiszy z rekordem świata [WIDEO]
zawisza esport
19.06.2020 | 10:42

E-sportowy kierowca Zawiszy z rekordem świata [WIDEO]

Na zdjęciu: Ford Fiesta R5, którym jechali kierowcy w rajdzie Australii.

Fot. mat. prasowe

W zakończonym w środę rajdzie Australii organizowanym przez Sim Rally Polska, gracz e-sportowej sekcji Zawiszy Bydgoszcz Mateusz Głowacki uzyskał najlepszy czas podczas tygodniowego eventu. Jego rezultat okazał się również najlepszym na świecie, biorąc pod uwagę rywalizację online na platformach PlayStation, Xbox oraz PC w grze DiRT Rally 2.0.

To kolejny udany rajd Głowackiego – wcześniej, w rajdzie Portugalli w grze WRC 8 kierowca Zawiszy zdobył pierwsze punkty w oficjalnych Mistrzostwach Świata organizowanych przez międzynarodową federację sportów samochodowych. Warto też dodać, że poza Głowackim w rajdzie Australii startował też drugi z kierowców Zawisza Bydgoszcz eSports – Damian Daniel. Zajął on 15 miejsce ze stawki około 100 kierowców.

Przyjęcie w szeregi e-sportowego Zawiszy Mateusza, który dołączył do Damiana okazało się świetnym ruchem. Rywalizacja wewnętrzna, ale również wzajemna pomoc przekłada się na wyniki obu kierowców i z czystym sumieniem możemy komunikować, że Damian Daniel jest w czołówce najlepszych kierowców na platformie Xbox, a Mateusz PlayStation. Wierzymy, że to nie koniec sukcesów Zawiszy w wirtualnych rajdach – komentuje Marcin Gołębiowski, menadżer sekcji esportu Zawiszy.

Rekordowy przejazd można zobaczyć poniżej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści