Bydgoszcz
24C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 25 • L 24
21C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportE-sportowy Zawisza zachęca do siedzenia w domu. I organizuje bydgoską ligę FIFY
zawisza esport
13.03.2020 | 19:02

E-sportowy Zawisza zachęca do siedzenia w domu. I organizuje bydgoską ligę FIFY

Na zdjęciu: E-sportowa sekcja Zawiszy została uruchomiona pod koniec 2019 roku.

Fot. mat. prasowe

Każda zachęta do pozostania w domu, by bezpiecznie przetrwać epidemię koronawirusa, jest na wagę złota. Do tego samego wniosku dochodzi też sekcja esportowa Zawiszy Bydgoszcz, która organizuję ligę FIFY na platformie Play Station 4.

Włączamy się do akcji #ZostańWDomu i startujemy z Bydgoską ligą FIFY! Chcemy Was namówić do pozostania w domach przez najbliższe dni, więc wszystkich kibiców Zawiszy Bydgoszcz, którym tytuł FIFA20 nie jest obcy zapraszamy do wzięcia udziału w lidze ONLINE na platformie PS4 – informuje sekcja na Facebooku, gdzie można zgłaszać chęć udziału w wirtualnych rozgrywkach. Zapisy potrwają do niedzieli, do godz. 18:00 – każdy chętny otrzyma link. Liga ma wystartować w poniedziałek 16 marca – każdy z uczestników ma rozgrywać jeden mecz dziennie w godzinach od 20:00 do 23:00.

Jeśli mamy siedzieć w domach, to włączmy w to element rywalizacji!

Najciekawsze pojedynki będą pokazywane na żywo, na naszych kanałach z komentarzem Patryka „Nekzzza” Klawińskiego – podkreśla esportowy Zawisza. I dodaje, że po powrocie do szkół terminarz i regulamin ligi zostanie zmodyfikowany, by móc ją kontynuować. – W razie dużego zainteresowania zorganizujemy ligę kilkupoziomową z awansami i spadkami. Zastrzegamy sobie prawo odmowy rejestracji użytkownika – informuje sekcja.

Zawisza Bydgoszcz jest pierwszym klubem w mieście i województwie, który utworzył sekcję e-sportu. Jak podkreślał prezes klubu Krzysztof Bess, jest to forma pozwalająca dotrzeć do zupełnie nowej grupy kibiców i fanów – Zawisza rozpocznie budowę swojej e-sportowej marki od fify, bo piłka jest dla nas naturalnym środowiskiem – powiedział Bess. Warto dodać, że niedawno utworzony zespół odniósł już pierwszy sukces – zawodnicy dywizji FIFA 20 w trybie Wirtualnych Klubów (11 vs 11) zdobyli mistrzostwo Polski międzynarodowej organizacji EFA Esports. Plany rozwoju sekcji zakładają jednak przyciągniecie graczy, specjalizujących się w innych tytułach.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści