Bydgoszcz
8C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 9 • L 7
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaEfektownych pokazów koło Filharmonii Pomorskiej na razie nie będzie. Z powodu epidemii
06.05.2020 | 07:15

Efektownych pokazów koło Filharmonii Pomorskiej na razie nie będzie. Z powodu epidemii

Na zdjęciu: Tańcząca fontanna w sąsiedztwie bydgoskiej filharmonii od kilku lat systematycznie przyciągała sporą liczbę mieszkańców oraz turystów.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Od kilku lat początek maja oznaczał uruchomienie fontanny na skwerze przed Filharmonią Pomorską. Tym razem będzie inaczej. – Realizujemy zalecenia sanepidu – tłumaczą Miejskie Wodociągi i Kanalizacja.

Majówka tradycyjnie już oznaczała start cyklu wiosennych i letnich wieczornych koncertów z udziałem fontanny. Ta stała się znanym punktem turystycznym na mapie Bydgoszczy i ozdobą Dzielnicy Muzycznej. Na swój tegoroczny debiut pokazy światła oraz dźwięku będą musiały poczekać…

Powód decyzji – oczywiście epidemia koronawirusa. – Podporządkowujemy się zaleceniom Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego – wyjaśnia Marek Jankowiak, rzecznik MWiK. I dodaje, że wśród nich znalazła się informacja, aby nie uruchamiać fontann czy ulicznych instalacji wodnych. – Aerozol wodno-powietrzny może być dla użytkowników dodatkowym zagrożeniem w dobie epidemii – dodaje Jankowiak.

Aktualnie uruchomienie fontanny zostało wstrzymane „do odwołania”. A samo odwołanie będzie ściśle związane z kolejnymi etapami znoszenia obostrzeń wprowadzanych od połowy marca w związku z rosnącą liczbą przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. – Minimalizujemy możliwość rozprzestrzeniania się wirusa. Mamy nadzieję, że podobnie jak w pozostałych dziedzinach też w miarę szybko doczekamy się poluzowania obostrzeń – podsumowuje rzecznik prasowy miejskiej spółki.

Fontanna multimedialna w Dzielnicy Muzycznej została zmodernizowana w 2014 roku. Od tamtej pory rokrocznie odbywały się tam ponad sto pokazów opartych głównie na muzyce klasycznej.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monia
Monia
10 miesięcy temu

Słusznie, skoro takie są zalecenia Inspektoratu Sanitarnego to trzeba ich przestrzegać. Ludzkie zdrowie na pierwszym miejscu, także w kwestii tej świetnej fontanny.

Powiązane treści