Bydgoszcz
12C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 11km/h WSW
H 12 • L 12
6C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
19C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportEgzamin dla reprezentacji i miasta. Młodzieżówka zagra z Finlandią
22.03.2016 | 21:16

Egzamin dla reprezentacji i miasta. Młodzieżówka zagra z Finlandią

Już w środę w Bydgoszczy reprezentacja Polski do lat 21 zagra z rówieśnikami z Finlandii.

Na zdjęciu: W składzie reprezentacji do lat 21 jest m.in. piłkarz rezerw Benfiki Lizbona, Paweł Dawidowicz (drugi z lewej).

Fot. Leszek Grabowski

W środę piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 zagra na stadionie Zawiszy z rówieśnikami z Finlandii. Towarzyskie spotkanie będzie dla zespołu Marcina Dorny elementem przygotowań do młodzieżowych mistrzostw Europy 2017, a dla Bydgoszczy – sprawdzianem przed przyszłoroczną imprezę.

Zgodnie z planami Polskiego Związku Piłki Nożnej reprezentacja do lat 21 mecze towarzyskie przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy rozgrywa m.in. na stadionach miast-gospodarzy. W ramach wizyty w województwie kujawsko-pomorskim w środę zespół Marcina Dorny zagra w Bydgoszczy z Finlandią, a w sobotę we Włocławku z Białorusią.

Zobacz także: Zdjęcia z treningu reprezentacji Polski do lat 21

Kogo zobaczą kibice, którzy środowe popołudnie zdecydują się spędzić na stadionie przy ul. Gdańskiej? Najbardziej znane nazwiska to Paweł Dawidowicz (Benfica Lizbona), Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Radosław Murawski (Piast Gliwice) oraz Patryk Lipski, Kamil Mazek i Mariusz Stępiński (wszyscy Ruch Chorzów). Warto pamiętać, że w przyszłorocznym turnieju będą mogli grać piłkarze, którzy 21 lat mieli w momencie rozpoczęcia eliminacji, więc Marcin Dorna będzie mógł skorzystać z Arkadiusza Milika czy Karola Linettego, czyli piłkarzy stanowiących już o sile dorosłej reprezentacji.

Bilety w cenie 5 i 10 zł będzie można zakupić w środę od godziny 12:00. Wiele wejściówek trafiło już do szkół i klubów sportowych. Początek spotkania o godzinie 18:00.


Powiązane treści