Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
29% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 11 • L 9
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIEkologiczna Wyspa Młyńska. W samo południe zaczyna się festyn pn. Segregujesz-Zyskujesz
12.05.2018 | 00:09

Ekologiczna Wyspa Młyńska. W samo południe zaczyna się festyn pn. Segregujesz-Zyskujesz

Na zdjęciu: Prezydent też jest za ekologią i recyklingiem!

Fot. Stanisław Gazda

Od godziny 12.00 do 18.00 na Wyspie Młyńskiej trwał będzie zorganizowany przez Miasto Bydgoszcz. Festyn Ekologiczny z wieloma atrakcjami.

Jak co roku, podczas Festynu odbędą się animacje, warsztaty, gry i zabawy o charakterze ekologicznym, dzięki którym uczestnicy imprezy poprzez rozrywkę przyswoją cenną wiedzę dotyczącą ekologii, segregacji odpadów oraz dbania o nasze środowisko.

Podczas festynu ekologicznego dowiedzieć się będzie można m.in.: Jak i po co segregować śmieci, ile „żyją” śmieci, co się dzieje w sortowni odpadów, czym jest recykling.

Wszystkie te ważne tematy przedstawione zostaną w lekkiej i przystępnej formie. Poprzez konkursy sprawnościowe, zabawy integracyjne i edukujące animacje organizatorzy zachęcać będą dzieci oraz rodziców do podejmowania ekologicznych aktywności. Promowanie aktywnego, zdrowego trybu życia będzie okazją do świetnej zabawy.

Każdy mieszkaniec Bydgoszczy będzie mógł wymienić posegregowane śmieci na talon na roślinę. Prowadzona będzie także zbiórka nakrętek na cel charytatywny (za co najmniej kilogram nakrętek przysługiwało będzie prawo do udziału w losowaniu atrakcyjnej nagrody). Czynna będzie wystawa „Drugie życie śmieci” – arcydzieła z surowców wtórnych. Ponadto prowadzone będą animacje ekologiczne na scenie, koncerty muzyczne-poszukiwanie dźwięków w przyrodzie, występy artystyczne i pokazy taneczne, zumba. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych.


Powiązane treści