Bydgoszcz
25C
Niebo częściowo zachmurzone
50% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 26 • L 25
24C
Pt
24C
Sob
21C
Nd
22C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaEkoszkoła i EkoPrzedszkole wybrane. Placówki wyróżniono w Młynach Rothera [ZDJĘCIA]
23.06.2021 | 22:08

Ekoszkoła i EkoPrzedszkole wybrane. Placówki wyróżniono w Młynach Rothera [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Gala odbyła się w Młynach Rothera.

Fot. Szymon Fiałkowski

W Młynach Rothera odbyła się w środę (23 czerwca) gala, podczas której wyróżniono najbardziej zaangażowane placówki przedszkolne i szkolne w mieście, które podjęły ekologiczne działania.

Jak wyliczają miejscy urzędnicy, w ekologicznych akcjach udział wzięło blisko 70 tysięcy dzieci. – Na finał sprzątania świata wydaliśmy 2 tysiące worków, 16 tysięcy rękawic. Pomimo częściowych ograniczeń 11 tysięcy uczniów włączyło się do działania – przyznaje ratusz. Jak dodano, wspólnie zebrano ponad 7 ton baterii i przeszło 16 ton nakrętek.

W tym roku, tytuł EkoPrzedszkole 2021 otrzymało Przedszkole nr 43 „U Szybownika Krecika”, drugie miejsce w tym zestawieniu zajęło Przedszkole nr 18, a trzecie – Przedszkole nr 34 „Mali Odkrywcy”. Tytuł EkoSzkoła 2021 otrzymała z kolei Szkoła Podstawowa nr 56 im. Arkadego Fiedlera z Oddziałami Integracyjnymi, na kolejnych miejscach uplasowały się Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 30 im. Szarych Szeregów z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Przyznano także nagrody specjalne, które otrzymały Nagrodę specjalną otrzymały: Zespół  Szkół nr 6 w Bydgoszczy – za szczególne zaangażowanie w EkoAkademię, Zespół Szkół Budowlanych za zapewnienie szkole miejsce w czołówce najbardziej ekologicznych szkół w Polsce za sprawą konkursu Ekobohaterzy i Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich – za szczególne zaangażowanie w działania ekologiczne w roku szkolnym 2020/2021.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści