Bydgoszcz
11C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 12 • L 11
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleEkspresowa akcja bydgoskich policjantów. Pomogli zatrzymać mężczyznę, który groził śmiercią prezydentowi
14.08.2021 | 12:49

Ekspresowa akcja bydgoskich policjantów. Pomogli zatrzymać mężczyznę, który groził śmiercią prezydentowi

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali 52-letniego włocławianina zaledwie kilka godzin po zawiadomieniu od prezydenta miasta.

Fot. Szymon Fiałkowski

W minionym tygodniu na skrzynkę prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego dotarła wiadomość, której autor groził mu pozbawieniem życia lub zdrowia. Podejrzany o jej wysłanie 52-latek w ciągu zaledwie kilka godzin znalazł się w rękach policjantów. Dzięki działaniom bydgoskich funkcjonariuszy zajmujących się cyberprzestępczością.

Do włocławskiej komendy zawiadomienie o anonimowym e-mailu, w którym znalazły się groźby wobec prezydenta Wojtkowskiego, wpłynęło w czwartek, 12 sierpnia. Sama wiadomość na skrzynkę ratusza dotarł dwa dni wcześniej. – Osoba, która wysłała wiadomość, groziła prezydentowi pozbawieniem życia lub zdrowia – mówi sierż. szt. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

W sprawę, oprócz miejscowych funkcjonariuszy, zaangażowani zostali policjanci z wydziału zajmującego się cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. I to dzięki ich współpracy jeszcze w czwartek – w ciągu zaledwie kilku godzin od wysłania anonimu – udało się wytypować podejrzanego o to przestępstwo. – Jeszcze tego samego dnia kryminalni postanowili zweryfikować swoje przypuszczenia i zapukali do jednego z mieszkań na terenie Włocławka – dodaje Tomaszewski.

Do wyjaśnienia zatrzymali oni w mieszkaniu 52-latka, którego przewieziono do policyjnego aresztu. Zabezpieczono należący do mężczyzny sprzęt elektroniczny – telefony, tablety i komputery. – Przekazano je biegłemu do oceny treści w nich zawartych – podkreśla Tomasz Tomaszewski.

W piątek zatrzymany włocławianin usłyszał już zarzuty kierowania gróźb karalnych. Wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Za zarzucane 52-latkowi czyny grozi mu do dwóch lat więzienia.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca o otrzymaniu gróźb drogą mailową poinformował także prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Również on zdecydował się skierować sprawę na policję. – Zastanawiałem się, czy się tym dzielić, jednak to część mojej pracy i nie pierwsza taka korespondencja – uzasadniał ten krok Bruski.

Z kolei w piątek, 13 sierpnia prezydent Bruski poinformował, że do urzędu miasta wpłynęła decyzja o umorzeniu śledztwa w sprawie tzw. politycznych aktów zgonu wystawionych w 2017 roku jedenastu prezydentom polskich miast, w tym zamordowanemu później prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nie dopatrzyła się w tej sprawie czynu zabronionego (dotyczyło kierowania gróźb i znieważenia godła). Za akcję w mediach społecznościowych – na Facebooku oraz Twitterze – odpowiadała Młodzież Wszechpolska.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Twojastara
Twojastara
1 miesiąc temu

No niesamowite, Polska policja kogoś znalazła, szok !

Powiązane treści