Bydgoszcz
17C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 17 • L 17
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
10C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoElektrociepłownia stanęła przed bydgoszczanami otworem [ZDJĘCIA, AUDIO]
Elektrociepłownia Bydgoszcz_SG (8)
15.06.2019 | 16:44

Elektrociepłownia stanęła przed bydgoszczanami otworem [ZDJĘCIA, AUDIO]

Na zdjęciu: To była nieczęsta okazja poznania elktrociepłowni od środka.

Fot. Stanisław Gazda

15 czerwca (sobota) w bydgoskiej Elektrociepłowni, podobnie jak w jedenastu pozostałych elektrociepłowniach w kraju w godzinach od 10.00-16.00 trwał Dzień Otwarty dla wszystkich mieszkańców miasta.

Na zwiedzających czekali przewodnicy – pracownicy PGE, którzy opowiadali o procesie produkcyjnym ciepła i energii elektrycznej, pokazali nowoczesne instalacje oczyszczania spalin, z których wydobywa się para wodna, tłumaczyli czym jest wysokosprawna kogeneracja i jak można zdalnie sterować siecią ciepłowniczą.

Oprócz zwiedzania z przewodnikiem goście mogli skorzystać z wielu innych atrakcji, od warsztatów ekologicznych, zabaw i konkursów dla dzieci i dorosłych, po pokazy ratownictwa medycznego i eksperymenty chemiczne. Na uczniów i absolwentów szkół branżowych czekały stoiska z zainaugurowanym projektem „Energetyczna Kariera” w PGE Energia Ciepła, którego celem jest zainteresowanie młodych ludzi karierą w branży energetycznej.

Do elektrociepłowni można było dojechać specjalnym autobusem, który na to wydarzenie kursował o pełnych godzinach (10.00-15.00), z ostatniego przystanku MZK przy ul. Wojska Polskiego 46.

Posłuchajcie, co o dzisiejszym wydarzeniu powiedział nam dyrektor oddziału w Bydgoszczy PGN Energia Ciepła S.A. Wojciech Dobrak:

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści