Bydgoszcz
13C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 14 • L 11
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
13C
Nd
6C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIElektronika z PRL-u: Pierwsze z cyklu spotkań Technika-Pasja-Człowiek już 26 lipca
kolejka PIKO2
23.07.2018 | 14:00

Elektronika z PRL-u: Pierwsze z cyklu spotkań Technika-Pasja-Człowiek już 26 lipca

Na zdjęciu: Fragment wystawy.

Fot. Ze zbiorów autora wystawy.

Przy ulicy Śniadeckich 4, w tymczasowej galerii Stan Użytku znajduje się fragment  wystawy będący przekrojem przez całą historię polskiej elektroniki RTV. Wystawa będzie tłem spotkania z techniką modelarską.

Inaugurowany cykl ma na celu przybliżenie odbiorcom różnych dziedzin techniki i przemysłu, ukazania pasji która za technologią często się kryje oraz człowieka dzięki któremu „rzecz” staje się żywym narzędziem.

Gościem inaugurującym serię spotkań będzie Piotr Okoniecki, pasjonat wielu gałęzi modelarstwa. Jest organizatorem wystaw modelarskich, wspiera i integruje bydgoskie środowisko modelarzy, współpracuje z Bydgoskim Klubem Modelarzy Kolejowych, zaszczepia pasję do modelarstwa w młodym pokoleniu, które dopiero zaczyna swoją przygodę z tę gałęzią techniki.

W czwartek 26 lipca o godzinie 18.00 opowie,  jak zaczęła się jego historia, czy modelarstwo to trudne hobby, a także zaprezentuje wybrane eksponaty ze swojej kolekcji.

Na spotkanie zaproszeni są zarówno starsi, którzy w młodości bawili się kolejką PIKO, jak i ci młodsi, którzy dopiero zamierzają oddać się pasji modelarskiej.


Podobne wpisy

Powiązane treści