Bydgoszcz
3C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 3 • L 3
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeElektrownia słoneczna przy Twoim domu. Zdobądź środki na jej budowę
10.03.2017 | 16:13

Elektrownia słoneczna przy Twoim domu. Zdobądź środki na jej budowę

Firma Rawicom od ponad 10 lat zajmuje się realizacją tego typu inwestycji.

Na zdjęciu: Elektrownie słoneczne

Fot. wolny dostęp

Wytworzenie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego to jeden z kilku sposobów zaliczanych do energii odnawialnej. Korzystanie z tej możliwości zapewni posiadanie kompleksowej instalacji fotowoltaicznej. Między innymi tym zajmuje się firma Rawicom. 

Firma Rawicom funkcjonuje na rynku od ponad 10 lat. Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej budowie instalacji fotowoltaicznych o różnej mocy przeznaczonych dla szerokiego odbiorcy. Jest wyłącznym dystrybutorem wiodącego europejskiego  producenta stacji ładowania pojazdów elektrycznych firmy DBT–CEV. Oferuje wszystkie typy stacji ładowania. Rawicom dysponujemy grupą fachowców, posiadających najwyższe kwalifikacje oraz wiedzę do budowy systemów sieci, montażu i instalacji urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Misją Firmy jest promowanie rozwoju odnawialnych źródeł energii, obniżanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery oraz budowa ekologicznej infrastruktury energetycznej.

Klienci firmy Rawicom  oczekują usług  montażu  instalacji o wysokich  parametrach  uzysku. Często szukają dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych. Oznacza to, że oczekują wsparcia finansowego do własnych inwestycji.  Wprowadzanie taniej oferty na rynek  przez firmę, z zachowaniem jakości,  odpowiada oczekiwaniom klientów głównie z grupy gospodarstw domowych i  rolników . Bardzo istotna jest też kwestia krótkich terminów realizacji czyli szybkiego dostępu do oferowanych usług. Firma Rawicom realizuje inwestycje z pomocą programu EKODOM.

W Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu trwa nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego EKODOM – dofinansowanie zadań OZE (Odnawialnych Źródeł Energii) realizowanych przez osoby fizyczne na potrzeby mieszkaniowe. Wnioski są przyjmowane do wyczerpania budżetu programu, jednak nie później niż do dnia 30 czerwca 2017 r. Budżet przeznaczony na realizację programu wynosi 10 mln zł. Pomoc finansowa udzielana jest w formie preferencyjnej, częściowo umarzalnej pożyczki. Wypłata pożyczki następuje po zakończeniu realizacji zadania na podstawie faktur i protokołu odbioru.

Dofinansowanie udzielane jest w formie preferencyjnej pożyczki w wysokości do 80% kosztu kwalifikowanego. Wkład własny pożyczkobiorcy musi stanowić minimum 20%  kosztu przedsięwzięcia. Co więcej, oprocentowanie pożyczki wynosić będzie nie mniej niż 0,7 stopy redyskonta weksli, jednak nie mniej niż 3,0 punkty procentowe w stosunku rocznym. Okres spłaty pożyczki może wynieść maksymalnie 10 lat. Istnieje możliwość umorzenia 30% kwoty pożyczki.


Powiązane treści