[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Elektryczne auta trafiły do policjantów. Będą służyły do wsparcia zadań operacyjnych

Dodano: 28.07.2022 | 05:25

Na zdjęciu: Auta trafią na wyposażenie jednostek komend policji w Tucholi i Strzelnie.

Fot.

Dwa nowe elektryczne pojazdy trafią na wyposażenie dwóch komend policji w regionie. Auta przekazano podczas uroczystości, która odbyła się na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Nowe, elektryczne auta opel trafią na wyposażenie komendy powiatowej w Tucholi oraz dla funkcjonariuszy ze Strzelna. – Pojazdy elektryczne, w tym przypadku ople corsa nie emitują do atmosfery spalin i dwutlenku węgla, są bezpieczne i zapewniają dłuższe bezawaryjne użytkowanie oraz wygodę w codziennej eksploatacji – wyjaśnia rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy mł. insp. Monika Chlebicz.

Pojazdy są nieoznakowane i – jak słyszymy – mają służyć jako auta wsparcia operacyjnego. Oba ople wyposażone są w baterie o pojemności 50 kWh, silniki rozwijają moc 136 koni mechanicznych. – Na pełnym naładowaniu akumulatorów auta są w stanie pokonać blisko 330 km, a w cyklu mieszanym zużycie energii wynosi 16,8 kWh/100 km – precyzuje Chlebicz.

Fundacja Enea w sumie przekaże dla policjantów pięć aut. Jedno z nich już służy funkcjonariuszom z komisariatu na poznańskim Grunwaldzie, a dwa kolejne trafią do jednostek w Wałczu i Gryfinie.

Elektryczne auta trafiły do policjantów. Będą służyły do wsparcia zadań operacyjnych
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments