29C
26C
26C
23C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportEmocjonujące derby Bydgoszczy! Zawisza zremisował z Chemikiem po golu w ostatnich sekundach!
116592328_282044393127379_597361145344376483_n
01.08.2020 | 22:04

Na zdjęciu: Wynik derbów rozstrzygnął się dopiero w końcówce meczu.

Po bardzo emocjonującym spotkaniu ekipa Zawiszy Bydgoszcz ostatecznie zremisowała z Chemikiem Moderatorem 2:2. Bohaterem gospodarzy został Tomasz Prejs, który wyrównał wynik meczu w doliczonym czasie gry.

Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa na boiska powrócili piłkarze IV ligi kujawsko – pomorskiej. W inauguracyjnej kolejce kibiców piłki nożnej w Bydgoszczy czekała nie lada gratka, ponieważ w derbowym spotkaniu Zawisza zmierzył się na własnym boisku z Chemikiem Moderatorem.

Gra w pierwszym kwadransie była wyrównana, choć lepiej prezentowali się goście. Dwie okazje do zdobycia gola miał snajper Chemika – Gabriel Pieczyński. Najpierw grający z numerem jedenaście zawodnik oddał celny strzał głową na bramkę, strzeżoną przez Mateusza Oczkowskiego, a kilka minut później posłał piłkę wysoko nad bramką.

Aktywną postawę w ofensywie piłkarze Chemika udokumentowali w 21 minucie. Z rzutu rożnego dokładnie dośrodkował Damian Rysiewski, futbolówkę przytomnie strącił Maks Adamenko, a Maciej Kot nie pomylił się w bardzo łatwej sytuacji i Chemik objął prowadzenie 1:0.

Gra Zawiszy ewidentnie się nie kleiła. Drużyna z Glinek narzuciła gospodarzom swój styl gry, a podopieczni Przemysława Dachtery zaczęli grać bardzo ostro, co spowodowało, że Kamil Żylski ukarany został żółtą kartką. Można powiedzieć, że derbowy klimat udzielił się obu ekipom. Po strzeleniu bramki przez Kota tempo meczu nieco opadło, a grę zdominowały licznie przewinienia. Oprócz Żylskiego upomniany kartką został kapitan Chemika Moderatora – Szymon Maziarz.

Do przerwy obraz gry nie uległ zmianie i podopieczni Piotra Gruszki do szatni zeszli z jednobramkowym prowadzeniem. Przed rozpoczęciem drugiej części meczu w szeregach gospodarzy doszło do jednej zmiany. Boisko opuścił Tomasz Żyliński, a na placu gry zameldował się Dawid Orlicki.

Pierwsza groźniejsza sytuacja po zmianie stron miała miejsce w 53 minucie. Nowy nabytek Chemika – Patryk Perliński oddał niezły strzał z dystansu, ale Oczkowski pewnie złapał piłkę.

W 58 minucie spotkania bardzo groźnie zrobiło się pod bramką Pawła Laskowskiego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego stuprocentową sytuacje miał Kamil Żylski, jednakże Laskowski dwa razy kapitalnie interweniował. Zawisza kontynuował swój napór, ale golkiper pięknie sparował na słupek potężny strzał jednego z piłkarzy Zawiszy. Gra ewidentnie toczyła się pod dyktando Zawiszy. “Niebiesko – Czarni” raz za razem przedostawali się w okolice pola karnego swoich rywali i czy to po stałych fragmentach, czy z gry tworzyli sobie okazje do wyrównania, jednakże piłkarzom ubranym na biało brakowało skuteczności.

Aż w końcu w 75 minucie po błędzie Chemika w środkowej strefie boisko oko w oko z Laskowskim stanął Kamil Żylski. Były snajper ŁKS-u zachował zimną krew i posłał piłkę obok bezradnego bramkarza gości.

Gdy wydawało się, że gospodarze przycisną i wyjdą na prowadzenie, to fatalny błąd w rozegraniu przytrafił się defensorom Zawiszy. Piłkę przejął Maciej Kot i wyszedł sam na sam z bramkarzem Zawiszy. Skrzydłowy Chemika Moderatora nie pomylił się i strzelił swoją drugą bramkę w derbach.

Prawdopodobnie wszyscy widzowie tego spotkania dopisali już w tabeli pierwsze trzy punkty Chemikowi, aż tu niespodziewanie – w ostatniej akcji meczu – po stałym fragmencie gry wynik meczu wyrównał Tomasz Prejs i ostatecznie po emocjonującym i pełnym zwrotów akcji meczu obie drużyny podzieliły się punktami.