Enea ABRAMCZYK Astoria dzisiaj przegrała w Wałbrzychu. Walka o elitę przenosi się do Sisu Areny

Dodano: 19.05.2024 | 20:19

Na zdjęciu: Bydgoscy koszykarze w niedzielę przegrali w Wałbrzychu, ale po dwóch meczach finału w rywalizacji jest remis.

Jest remis po dwóch meczach wielkiego finału Bank Pekao I Ligi Koszykarzy. Dzisiaj (19 maja), Enea ABRAMCZYK Astoria Bydgoszcz przegrała w Wałbrzychu z miejscowym Górnikiem

– Plan minimum zrealizowany, ale chcemy więcej – taki wpis na kilkadziesiąt minut przed początkiem drugiego spotkania finałowego Bank Pekao I Ligi pojawił się w mediach społecznościowych na profilu koszykarskiej Astorii. Dzisiaj jednak bydgoskiej drużynie nie udało się powtórzyć wyniku z wczoraj, ale remis po dwóch meczach finałowej rywalizacji sprawia, że zespół Aleksandra Krutikowa teraz wszystko ma po swojej stronie.

Podobnie, jak wczoraj, także i dzisiaj finałowy mecz był początkowo wyrównany, ale ze wskazaniem na wałbrzyszan. Gospodarze wygrali pierwszą kwartę 19:18, natomiast w końcówce drugiej miejscowi wypracowali sobie zaliczkę. Po trafieniach Jacksona i Niedźwiedzkiego, po dwudziestu minutach gry było 43:37 dla Górnika. Bydgoszczanie gonili wynik, ale tym razem wałbrzyski zespół zagrał agresywniej w obronie, a do tego bezlitośnie kontrował, dość powiedzieć, że w pewnym momencie, drużyna trenera Andrzeja Adamka prowadziła różnicą nawet czternastu punktów (64:50).

Górnik ostatecznie obronił zaliczkę i wygrał 77:65, wyrównując stan finałowej rywalizacji na 1:1. Rywalizacja finałowa przenosi się do Sisu Areny, gdzie w przyszły weekend mecze numer trzy i cztery (sobota i niedziela, 25 i 26 maja – oba pojedynki o 18:00).

KOSZYKÓWKA – BANK PEKAO I LIGA KOSZYKARZY – FAZA PLAY-OFF – SEZON 2023/2024 – FINAŁ – II MECZ – 19.05.2024 R.

GÓRNIK ZAMEK KSIĄŻ WAŁBRZYCH – ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ 77:65 (19:18, 24:19, 13:13, 21:15)
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:1. Mecze numer trzy i cztery w Sisu Arenie w Bydgoszczy (25.05., 26.05. – oba spotkania o 18:00).

GÓRNIK (trener Andrzej Adamek): Niedźwiedzki 17 (13 zb.), Wilk 6 (10 zb.), Durski 6, Jakóbczyk 5, Góreńczyk 2 – Jackson 21, Czempiel 10 (2×3), Margiciok 4, Pabian 4, Kowalenko 2, Dawdo.

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA (trener Aleksander Krutikow): Małgorzaciak 13 (2×3), Kaszowski 11 (3×3), Jeszke 9 (1×3, 5 zb.), Zegzuła 8 (2×3), Kiwilsza 7 (11 zb.) – Walker 10 (1×3), Śmigielski 5, Wińkowski 2, Ulczyński, Stupnicki.

Sędziowali: Jean Sauveur Ruhamiriza, Jakub Adameczek, Michał Pogon.
Komisarz I Ligi Koszykówki: Czesław Kaim.
Widzów: 1.972.