Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Enea ABRAMCZYK Astoria przed półfinałem z GKS-em Tychy. „To nie będzie spacerek”

Dodano: 02.05.2024 | 07:15

Na zdjęciu: Aleksander Krutikow na pomeczowej konferencji prasowej podsumował pięć meczów ćwierćfinałowej rywalizacji z Weegree AZS-em Politechniką Opolską.

Fot. Archiwum

Podejdziemy bardzo skoncentrowani, to nie będzie spacerek – tak kapitan Enei/ABRAMCZYK Astorii mówi przed półfinałową rywalizacją z GKS-em Tychy w Bank Pekao I Lidze Koszykarzy. Pierwsze dwa mecze już w ten weekend w Sisu Arenie.

„Asta” potrzebowała pięciu spotkań, aby w pierwszej rundzie play-off wyeliminować Weegree AZS Politechnikę Opolską, a to rywale w tej rywalizacji dwukrotnie prowadzili. W tym decydującym spotkaniu, bydgoska drużyna wygrała w Sisu Arenie 82:75, a całą rywalizację w ćwierćfinale 3:2.

Zarówno trener Aleksander Krutikow, jak i kapitan drużyny Piotr Śmigielski komplementowali zespół z Opola na pomeczowej konferencji prasowej. – To była fantastyczna seria, było pięć bardzo wyrównanych meczy – mówił Śmigielski, zaś trener Krutikow dodawał: – Opole w tej rywalizacji postawiło się bardzo twardo, zaskoczyli nas agresją, determinacją i uporządkowaną grą. 

Jak szkoleniowiec „Asty” podsumował środowy mecz? – Po tych czterech spotkaniach znaliśmy się bardzo dobrze i dla nas taktyka gości nie była żadną tajemnicą. Sam mecz był brzydki, nie był płynny, były zerwane akcje, ale to jest play-off – powiedział na konferencji i dodał: – Play-offy to są brzydkie mecze, to mecze charakterów. Kto będzie mocniejszy i bardziej przekonujący w swoich zagraniach w obronie i ataku to wygrywa. Z kolei Śmigielski powiedział o tym, jak to spotkanie wyglądało z jego perspektywy. – Cieszę się, że to my byliśmy bardziej skoncentrowali, odkąd zakończyliśmy mecz w Opolu to wiedzieliśmy, że tutaj wygramy. Pozmienialiśmy detale w obronie i ataku, a to zaowocowało. 

Teraz czas na półfinały, a w nich Enea/ABRAMCZYK Astoria zmierzy się z rewelacją fazy play-off GKS-em Tychy. Dość powiedzieć, że tyszanie, którzy do ćwierćfinałów przystąpili z ósmego miejsca, ograli w nich w czterech meczach najlepszy zespół sezonu zasadniczego, Miasto Szkła Krosno. – Nie podchodzimy do tego, że to będzie spacerek. Podejdziemy bardzo skoncentrowani – zapewnił Śmigielski i zaznaczył: – W GKS-ie grają od kilku lat ci sami zaeodnicy, pokazali, że potrafią wygrać z najlepszą drużyną w rundzie zasadniczej. 

Śmigielski zapewnił, że choć czasu na odpoczynek, zawodnicy mają niewiele, to dobrze przygotują się do rywalizacji z GKS-em. – Dobrze się przygotujemy i przystąpimy do meczów z pełnym zaangażowaniem, skupieniem i chęcią wygrania. Trener Krutikow przyznał, że nie oglądał jeszcze meczów tyskiego zespołu, ale zapewnił na koniec: – Mam nadzieję, że Paweł Kulpeksza dobrze przygotuje analizę rywala, a my wyciągniemy skuteczny system w defensywie i ofensywie, aby powalczyć o awans do finału. 

Pierwsze dwa półfinałowe mecze Enea/ABRAMCZYK Astoria Bydgoszcz – GKS Tychy już w tę sobotę i niedzielę (4/5 maja) w Sisu Arenie, a początek obu spotkań o 20:00. Dodajmy, że drugą półfinałową parę utworzyły Górnik Wałbrzych i SKS Starogard Gdański, tutaj dwa mecze w weekend (4/5.05) o 18:00 w Wałbrzychu.

Enea ABRAMCZYK Astoria przed półfinałem z GKS-em Tychy. "To nie będzie spacerek"

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments