Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
90% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 2 • L 1
6C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
6C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportEnea Astoria chce grać w play-offach. Rozpoczęła budowę składu
Astoria, Mateusz Fatz
28.04.2017 | 12:13

Enea Astoria chce grać w play-offach. Rozpoczęła budowę składu

Enea Astoria niespełna tydzień temu zapewniła sobie utrzymanie w I lidze.

Na zdjęciu: Mateusz Fatz przedłużył kontrakt z Astorią.

Fot. ST

Nie minął tydzień od trzeciego meczu Astorii z rezerwami Rosy Radom, po którym bydgoszczanie zapewnili sobie utrzymanie w I lidze, a klubowi działacze już rozpoczęli kompletowanie składu na następny sezon. Zdradzili też, jaki będzie cel zespołu. 

Kibice Astorii po fatalnym sezonie zasadniczym mogli obawiać się o utrzymanie w I lidze, ale w fazie play-out bydgoszczanie prowadzeni przez Konrada Kaźmierczyka spisali się zaskakująco dobrze i w trzech meczach odprawili rezerwy Rosy Radom. W następnym sezonie Astoria ponownie będzie mogła liczyć na wsparcie Enei i tym razem ma zawalczyć o awans do fazy play-off.

– Podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych, chcemy możliwie jak najszybciej zamknąć kadrę pierwszego zespołu, aby w spokoju przygotowywać się do nowego sezonu – informują w klubie. Po zakończeniu sezonu ważne umowy mieli Patryk Gospodarek, Sebastian Dąbek, Mikołaj Motel oraz jego brat Maksymilian, który dotąd grał głównie w drużynie juniorów. Jak poinformował klub, w ostatnich dniach kontrakt z klubem przedłużył   Mateusz Fatz. Nowy będzie obowiązywał przez dwa lata i zamieszony jest w nim zapis, który umożliwia przedłużenie o kolejny rok. W zakończonym niedawno sezonie niespełna 21-letni koszykarz spędzał na boisku śr. 24 minuty i notował w tym czasie 11,1 pkt., 6,1 zb. i 1,2 as.


Powiązane treści