Metropolia BydgoskaBydgoszczSportEnea Astoria nie zwalnia tempa. Sukces zbiórki dla Kacperka
I liga koszykarzy_ Enea Astoria Bydgoszcz - GKS Tychy_ Jakub Kondraciuk - SF
23.03.2019 | 20:33

Enea Astoria nie zwalnia tempa. Sukces zbiórki dla Kacperka

Na zdjęciu: Koszykarze Enea Astorii wygrali w sobotę z GKS-em Tychy.

Długo Enea Astoria Bydgoszcz męczyła się z GKS-em Tychy, ale gdy już zdołała odskoczyć rywalom, to ci mieli niewiele do powiedzenia. W sobotnim meczu I ligi koszykarzy podopieczni Grzegorza Skiby pokonali zespół ze Śląska 92:82.

Mecz od początku miał wyrównany przebieg, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Po celnym rzucie Łukasza Frąckiewicza Asta prowadziła już 11:7, ale kilka akcji później przewagę ponownie mieli tyszanie. To oni mogli  z uśmiechem zejść na przerwę po I kwarcie. Mimo że przegrywali już 15:20, to w końcówce – głównie dzięki trójkom Jankowskiego i Wielocha oraz akcji 3+1 Szymczaka – z nawiązką odrobili straty.

W II odsłonie spotkania obraz gry początkowo nie zmieniał się. Dopiero po celnym rzucie zza linii 6,75 Marcina Nowakowskiego Astoria odskoczyła na sześć punktów. Gdy kilka chwil później wydawało się, że bydgoska drużyna uspokoiła sytuację (41:32), GKS odrobił znaczą część strat po rzucie z dystansu Jankowskiego i 2+1 Szymczaka. Następnie zdołał nawet zbliżyć się na zaledwie jeden punkt, ale wtedy kolejnym, niezwykle cennym rzutem za trzy punkty popisał się Nowakowski. Rozgrywającemu Astorii takie próby wychodziły tego dnia bardzo dobrze, bo III kwartę także rozpoczął od trójki. Po chwili w jego ślady poszli Paweł Śpica i dwukrotnie Dorian Szyttenholm, dzięki czemu Asta prowadziła 60:51. Po tej serii GKS już się nie podniósł. Prowadzenie miejscowych utrzymywało się na poziomie około dziesięciu punktów, aż Nowakowski po raz kolejny trafił za trzy na 71:58.

W ostatniej kwarcie podopieczni Grzegorza Skiby pilnowali prowadzenia. Ostatecznie zwyciężyli 92:82. W trakcie meczu prowadzona była zbiórka na rzecz chorego Kacperka. Udało się zgromadzić aż 7 tysięcy złotych.

29. kolejka I ligi koszykówki mężczyzn
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – GKS TYCHY 92:82 (26:27, 22:19, 30:19, 14:17)

Enea Astoria: Nowakowski 23 (5×3, 6 as.), Frąckiewicz 12 (7 zb.), Kukiełka 11 (3×3), Fatz 9, Aleksandrowicz 7 oraz Szyttenholm 12 (8 zb.), Śpica 12, Pochocki 6, Kondraciuk 0, Lebiedziński 0.

GKS: Jankowski 24 (6×3), Wieloch 13, Maj 11, Bogdanowicz 5, Zmarlak 4 oraz Szymczak 12, Krakowczyk 8, Majka 5, Fenrych 0, Zawadzki 0,