Metropolia BydgoskaBydgoszczSportEnea Astoria wróciła do gry. Bydgoscy koszykarze pokonali Polpharmę Starogard
Marcin Nowakowski
07.03.2021 | 21:21

Enea Astoria wróciła do gry. Bydgoscy koszykarze pokonali Polpharmę Starogard

W Energa Basket Lidze rozegrano dwudziestą siódmą kolejkę.

Na zdjęciu: Bydgoscy koszykarze wygrali z Polpharmą Starogard. Marcin Nowakowski w niedzielę nie pojawił się na parkiecie.

Niemal miesiąc przerwy mieli od gry koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz. Zespół Artura Gronka wygrał dzisiaj w Starogardzie i sprawił, że Polpharma spadła do niższej klasy rozgrywkowej.

Bydgoszczanie w ostatnich dniach walczyli z koronawirusem. Zachorowali zarówno zawodnicy, jak i członkowie sztabu szkoleniowego (siedem przypadków zakażenia). Sytuacja szybko została jednak opanowana i drużyna wróciła w niemal pełnym składzie do treningów. Niemal, bo kontuzjowani są Michał Aleksandrowicz i Łukasz Frąckiewicz.

Bydgoszczanie problemy mieli jedynie w pierwszej kwarcie, która zakończyła się remisem 21:21, jednak im dalej w mecz, tym przewaga drużyny trenera Artura Gronka zaczęła być wyraźniejsza. Wystarczy wspomnieć, że każdy z zawodników bydgoskiego zespołu, który w niedzielę pojawił się na parkiecie (nie zagrał jedynie Marcin Nowakowski), zdobył punkty. Wystarczy wspomnieć, że z 98 punktów, jakie w całym meczu zdobyli bydgoscy koszykarze, aż 45 zdobyli rezerwowi. W drugiej kwarcie, po trójce Sandersa i rzutach Loncara oraz Dambrauskasa spod kosza, było 41:32 dla „Asty”, która do przerwy prowadziła 49:40. Po przerwie, wysokie prowadzenie bydgoszczan utrzymywało się, a ostatecznie zespół Enea Astorii wygrał 98:77 i jest pewny gry w ekstraklasie w przyszłym sezonie.

Przed bydgoskim zespołem teraz seria spotkań we własnej hali. Na początek już we wtorek (9 marca), zaległy mecz z Asseco Arką Gdynia (20:00), a w sobotę (13.03) pojedynek z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wielkopolski (17:35 – oba bez udziału publiczności).

ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 27 KOLEJKA – 7.03.2021 R.
POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 77:98 (21:21, 19:28, 22:28, 15:21)

POLPHARMA: Furstinger 17 (2×3, 10 zb., 5 str.), Allen 13 (1×3, 6 as.), Surmacz 6 (5 f.), Williams 5 (1×3), Haney 2 – Kowalczyk 19 (2×3, 5 f.), Jarecki 5 (1×3, 5 zb., 5 f.), Johnson 4, Walda 4, Itrich 2, Reszka, Urbański.

ENEA ASTORIA: Nizioł 14 (2×3), Sanders 13 (1×3, 5 zb., 8 as., 5 str.), Bogucki 11 (7 zb.), Chyliński 8 (1×3, 5 zb., 5 as.), Gabrić 7 (1×3, 8 zb.) – Loncar 12, Waterman 12 (1×3, 6 zb.), Krasuski 10 (3×3), Dambrauskas 8 (5 as.), Szyttenholm 2, Kopycki 1.

Sędziowali: Marek Maliszewski, Marcin Bieńkowski, Grzegorz Czajka.
Komisarz Energa Basket Ligi: Jarosław Nowak.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.