86% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 6 • L 4
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportEnea Astoria z kolejną wygraną. Bydgoscy koszykarze pokonali Asseco Arkę Gdynia
1-10-2020_koszykówka-Energa-Basket-Liga_Polski-Cukier-Toruń-Enea-Astoria-Bydgoszcz_Markus Loncar, Corey Sanders, Michał Aleksandrowicz, Paulius Dambrauskas -SF
30.10.2020 | 21:49

Enea Astoria z kolejną wygraną. Bydgoscy koszykarze pokonali Asseco Arkę Gdynia

W Energa Basket Lidze rozegrano mecze jedenastej kolejki.

Na zdjęciu: Bydgoscy koszykarze wygrali wyjazdowy mecz z Asseco Arką Gdynia.

Druga z rzędu wygrana koszykarzy Enea Astorii w Energa Basket Lidze. Bydgoski zespół wygrał w Gdyni z Asseco Arką, choć musiał radzić sobie bez dwóch liderów.

Trener Artur Gronek nie mógł w piątkowym meczu skorzystać z usług dwóch zawodników: Litwina Pauliusa Dambrauskasa oraz kapitana drużyny Michała Chylińskiego.

Początek piątkowego spotkania należał do gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie, które po celnym rzucie za dwa Filipa Dylewicza wyniosła już sześć punktów (10:4), a gdy z linii rzutów osobistych dwukrotnie trafili – najpierw Żołnierewicz, a później Czerlonko, to zrobiło się 14:6 dla gospodarzy. Później trafili jeszcze Witliński i zza linii 6,75 m Wadowski, dzięki czemu przewaga Asseco Arki wzrosła do dziesięciu punktów (18:8). „Asta” próbowała gonić wynik, w końcówce udało jej się nieco zmniejszyć przewagę miejscowych. Trójkę rzucił Marcin Nowakowski, a następnie z linii rzutów wolnych raz trafił Markus Loncar. To sprawiło, że po dziesięciu minutach gry, przewaga gdyńskiej drużyny wyniosła pięć punktów (20:15). W drugiej kwarcie, bydgoscy koszykarze ruszyli do odrabiania strat. Po trafieniach Gabricia, Nowakowskiego i Sandersa, „Asta” zbliżyła się do gdynian na jeden punkt (28:27), a w połowie kwarty wyrównała (31:31) po trafieniu Frąckiewicza. W ostatniej minucie, zza linii 6,75 m trafił Loncar i to bydgoski zespół prowadził 37:36. Ale na przerwę z minimalną przewagą (39:37) schodzili gospodarze, bo najpierw spod kosza trafił Żołnierewicz, który był jeszcze faulowany przez Nizioła i wykorzystał do tego rzut osobisty.

Zespół Artura Gronka przejęli inicjatywę w połowie trzeciej kwarty. Objęli prowadzenie (49:45), gdy trafili Loncar i przede wszystkim Correy Sanders. Amerykanin był liderem bydgoskiej drużyny w ofensywie – zdobył 30 punktów, a do tego zanotował 7 zbiórek i 5 asyst. Jeszcze w połowie czwartej karty Asseco Arka prowadziła 60:59 po trafieniu Wadowskiego, ale potem znów inicjatywę przejęli bydgoszczanie. Trójki rzucili Sanders i Gabrić, co dało bydgoskiej drużynie pięć punktów przewagi (65:60). Tego prowadzenia, „Asta” z rąk już nie wypuściła i wróci z Gdyni z kolejną cenną wygraną.

Już w środę (4 listopada), Enea Astoria zagra na wyjeździe w zaległym meczu z 10 kolejki we Włocławku z Anwilem (17:30, Hala Mistrzów), który dzisiaj u siebie uległ Zastalowi Enea BC Zielona Góra 67:90, a w tygodniu przegrał także we własnej hali z MKS-em Dąbrowa Górnicza 98:101 po dogrywce. W niedzielę (8.11), „Asta” w hali Arena podejmie w pojedynku 12 kolejki Polpharmę Starogard (początek o 19:30).

ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 11 KOLEJKA – 30.10.2020 R.
ASSECO ARKA GDYNIA – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 75:78 (20:15, 19:22, 11:16, 25:25)

ASSECO ARKA: Żołnierewicz 20 (1×3, 5 zb.), Hrycaniuk 14 (6 zb.), Wadowski 12 (2×3, 5 as.), Dylewicz 11 (1×3, 7 zb.), Czerlonko 7 (1×3, 6 zb.) – Wołoszyn 8 (2×3), Witliński 3, Malczyk, Kaszowski.

ENEA ASTORIA: Sanders 30 (5×3, 7 zb., 5 as.), Nowakowski 16 (2×3), Gabrić 11 (3×3, 11 zb.), Frąckiewicz 10 (5 zb.), Krasuski – Loncar 5 (5 zb.), Nizioł 3 (8 zb.), Aleksandrowicz 3 (1×3), Szyttenholm.

Sędziowali: Dariusz Zapolski, Robert Mordal, Karol Nowak.
Komisarz Energa Basket Ligi: Adam Greczyło.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.