Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 6
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportEnea Bydgoszcz Triathlon już w ten weekend!
06.07.2017 | 11:43

Enea Bydgoszcz Triathlon już w ten weekend!

W ten weekend triathloniści z całego kraju będą rywalizować w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: W najbliższy weekend odbędzie się Enea Bydgoszcz Triathlon.

Fot. mat. prasowe

W najbliższy weekend odbędzie się Enea Bydgoszcz Triathlon. Impreza to dwa dni pełne sportowych emocji i atrakcji.

W tym roku w zawodach weźmie udział rekordowa liczby 3300 zawodników. Zmagania toczyć będą się na dwóch dystansach – w sobotę na 1/8 (475 m pływania, 22 km jazdy rowerem i 5,5 km biegu) oraz w niedzielę na 1/4 (950 m pływania, 44 km jazdy rowerem i 10,8 km biegu). Oprócz zmagań indywidualnych odbędzie się też rywalizacja sztafet i drużyn. 50 zawodników wystartuje też w quadrathlonie, czyli w konkurencjach triathlonowych i kajakarstwie.

8 lipca odbędzie się też Enea Bieg Nocny z dziesiątkami atrakcji świetlnych w centrum Bydgoszczy. Trasa będzie liczyć 5300 metrów i zostanie poprowadzona uliczkami Starego Miasta. Każdy z uczestników otrzyma wyjątkową koszulkę i medal. Całość opłaty wpisowej zostanie przekazana na cel charytatywny, a Fundacja Enea podwoi wartość wpłat od zawodników i przekaże je dla Fundacji Wiatrak.

W czasie imprezy dostępna będzie też strefa Expo, odbędzie się Ford Truck Festival, a kibice i zawodnicy będą mogli spędzić czas także w strefach Enei i Mercedes-Benz. Szczegółowy harmonogram imprezy można znaleźć na stronie www.bydgoszcztriathlon.pl.


Powiązane treści