Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 4 • L 3
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaEscape roomy z Bydgoszczy wśród najlepszych w Polsce!
Legenda Miecza
01.12.2017 | 10:27

Escape roomy z Bydgoszczy wśród najlepszych w Polsce!

Na zdjęciu: Legenda Miecza to najlepszy escape room w Polsce!

Fot. Materiały prasowe

Escape roomy w wielu miastach i lokalizacjach na całym świecie stają się coraz popularniejszymi atrakcjami turystycznymi. Również w Polsce mają bardzo wiele do zaoferowania turystom. Zauważa się pewną rywalizację miast w rankingu escape roomów w serwisie Lockme.pl. Obecnie przoduje tu Bydgoszcz, która ma aż 2 pokoje w pierwszej trójce!

Escape room to fenomenalna gra przeniesiona z popularnej zabawy online do świata rzeczywistego. Gracz sprzed ekranu monitora zostaje wrzucony w wir wydarzeń i sam musi rozwikłać zagadki, by wydostać się z pokoju. Tyle że nieubłaganie uciekający czas jest największym wrogiem, przeciwnikiem bez litości.

Kaśka odwiedziła już 144 pokoje. Ma odznakę Pioniera i 175 punktów. Agnieszka ma odwiedzonych 145 pokoi i odznakę Nawigatora. W przypadku obu bydgoszczanek zaczęło się niewinnie, a teraz obie nie wyobrażają sobie weekendu bez odwiedzenia kolejnego escape roomu.

Można bawić się we dwoje, ale o wiele ciekawiej jest w grupach do siedmiu osób. Pokoje można dobierać według interesującej tematyki (kategorii), poziomu trudności.

Bydgoszcz oferuje piętnaście escape roomów, o tak ekscytujących nazwach jak: Mózg na ścianie, Seryjny morderca, Poszukiwacze skarbów, Złoto umarłych, Na dzikim Zachodzie, Obłęd, Nautilus: Podmorska przygoda, Legenda miecza. Te dwa ostatnie zajmują odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu escape roomów.

Czego można dowiedzieć się o tym najpopularniejszym escape roomie w kraju? Czynny jest od 9:00 do 22:30. To pokój przygodowy, dobry dla początkujących. Obudowany historią Czarnego Zamku, którego opuszczone mury kryją coś więcej, niż tylko stertę kurzu i gromadę pajęczyn. W warowni tej ukryty został legendarny i potężny oręż, Excalibur, który po zabójstwie króla zaklęty został na wieki w kamiennym posągu, a samo wejście do zamku zostało zablokowane. Problem w tym, że na trop starożytnego miecza wpadli szpiedzy sąsiedniego kraju i lada dzień posiądą wiedzę jak go wydobyć. Aby zdobyć przewagę wskazano ci alternatywną drogę do Zamku, odkrytą kilka dni temu. Nie wolno się wahać, gdy można pomóc w odbudowie królestwa.

Taka zabawa, to koszt średnio od 80 złotych w górę…


Powiązane treści