Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 5km/h NW
H 4 • L 3
1C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaEuropejski Oscar dla bydgoszczanina. Za film animowany [ZWIASTUN WIDEO]
Jeszcze dzień życia, screen
21.12.2018 | 10:20

Europejski Oscar dla bydgoszczanina. Za film animowany [ZWIASTUN WIDEO]

Na zdjęciu: Film "Jeszcze dzień życia" jest oparty na książce Ryszarda Kapuścińskiego.

Fot. mat. UMB/fragment filmu

Film animowany pod tytułem „Jeszcze dzień życia” został nagrodzony w kategorii najlepsza animacja roku podczas tegorocznego European Film Awards. Jego reżyserem był bydgoszczanin Damian Nenow.

Gala wręczenia nagród odbyła się w ubiegłą sobotę w Sewilli.  Wyróżnienia uznawane są za europejski odpowiednik Oscarów. „Jeszcze dzień życia” Damiana Nenowa i Raula de la Fuente powstał w koprodukcji polsko-niemiecko-węgiersko-belgijsko-hiszpańskiej. Animacja oparta jest na książce Ryszarda Kapuścińskiego,  opowiadającej o pozostawionym samemu sobie dziennikarzu piszącym reportaż o wojnie domowej w Angoli w przededniu uzyskania niepodległości w 1975 roku.

Reżyser filmu, Damian Nenow, urodził się w Bydgoszczy. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest specjalistą w wielu dziedzinach związanych z grafiką komputerową. Tworzy krótkometrażowe filmy animowane, ilustracje i koncepty. Obecnie pracuje w warszawskim studiu Platige Image, gdzie zajmuje się reżyserią, animacją, montażem oraz grafiką 3D.


Podobne wpisy

Powiązane treści