Bydgoszcz
17C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 16
20C
Pt
22C
Sob
18C
Nd
20C
Pon
16C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleEwakuacja Centrum Handlowego Focus! Pracowity dzień bydgoskich strażaków
Centrum Handlowe Focus Bydgoszcz_ SF
09.11.2019 | 14:26

Ewakuacja Centrum Handlowego Focus! Pracowity dzień bydgoskich strażaków

W ciągu kilku godzin, bydgoscy strażacy interweniowali przy trzech groźnych zdarzeniach.

Na zdjęciu:

Fot. Szymon Fiałkowski

Pracowite jest sobotnie przedpołudnie i wczesne popołudnie dla bydgoskich strażaków. Interweniowali oni przy kilku groźnych zdarzeniach.

W dwóch z nich przyczyną był ulatniający się gaz. Tak było po tym, jak strażacy otrzymali zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu na jednej z klatek schodowych bloku przy ul. Warszawskiej.

Drugie takie zdarzenie miało miejsce na klatce schodowej bloku przy ul. Focha, gdzie strażacy cały czas prowadzą działania. – Został tam odcięty dopływ prądu i gazu, obecnie czekamy na przyjazd pogotowia gazowego – mówi dyżurny Komendy Miejskiej PSP, których jeden zastęp cały czas działa na miejscu zdarzenia. Z klatki trzeba było ewakuować ok. piętnastu osób, nikt nie został poszkodowany.

Równolegle, trzy zastępy strażaków cały czas prowadzą czynności na terenie Centrum Handlowego Focus, który trzeba było cały ewakuować. – Załączył się sygnał z alarmu przeciwpożarowego – doprecyzowali strażacy. Przed południem, interweniowali w jednej z kamienic przy ul. Jagiellońskiej, gdzie doszło do zadymienia. W tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści