Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 4 • L 4
8C
Pt
12C
Sob
6C
Nd
9C
Pon
7C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleEwakuacja mieszkańców z budynku w centrum Bydgoszczy. Powodem pękniecie
Widok na Bydgoszcz1
19.11.2017 | 14:39

Ewakuacja mieszkańców z budynku w centrum Bydgoszczy. Powodem pękniecie

Wprowadzono zmiany z funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło około godziny 12:30.

Fot. Stanisław Gazda

Straż Pożarna informuje o ewakuacji mieszkańców z budynku przy ulicy Babia Wieś 8. Zmieniły się także trasy linii tramwajowych.

Powodem ewakuacji jest pęknięcie w jezdni i na budynku mieszkalnym. Z domu ewakuowano 11 osób, które trafią do lokali zastępczych. Budynek został już wyłączony z użytkowania przez nadzór budowlany, a pogotowie gazowe odcięło dopływ gazu. W akcji brała udział również policja.

Jak poinformował nas dyżurny komendy miejskiej straży pożarnej, pękniecie objęło cały (od gruntu po szczyt) budynek parterowy z nieużytkowanym poddaszem. Organizacją ewakuacji i przenoszeniem mieszkańców do lokali zastępczych zajęło się Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Dalsze działania dotyczące obiektu będą należały do nadzoru budowlanego, który ma przeprowadzić dalsze badania, oraz do właściciela posesji.

Powodem pęknięcia jest najprawdopodobniej wyciek gazu. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje, że trasa tramwajowa wzdłuż ulicy Toruńskiej (przebiegająca tuż obok budynku nr 8) została zamknięta. Linie nr 2 i 6 zostały skierowane objazdem ulicą Jagiellońską. Na ulicy Toruńskiej od ronda Jagiellonów do ronda Toruńskiego uruchomiono natomiast zastępczą komunikację autobusową.


Powiązane treści