Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
5C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleFabryka papierosów na bydgoskim osiedlu
21.07.2016 | 11:38

Fabryka papierosów na bydgoskim osiedlu

Jej lokalizacje poznali policjanci.

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczyli m.in. ok. pół tony krajanki tytoniowej.

Fot. materiały prasowe / KWP Bydgoszcz

W ubiegłą środę (19 lipca) policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali mężczyzn podejrzanych o prowadzenie nielegalnej wytwórni papierosów. Fabryka mieściła się w  garażu znajdującym się przy jednym z domów na bydgoskim Szwederowie. 

Policjanci wkroczyli na teren posesji, którą wcześniej wytypowali jako miejsce lokalizacji nielegalnej wytwórni papierosów. Ich trop okazał się słuszny. W dwóch samochodach zaparkowanych na terenie posesji oraz w znajdującym się obok garażu było blisko pół tony krajanki tytoniowej oraz 12 000 sztuk papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.

Zatrzymano trzech mężczyzn. Jeden z nich został przesłuchany w charakterze świadka, a dwóch pozostałych mężczyzn w wieku 43 i 33 lat usłyszało zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Grozi im do 3 lat więzienia lub kara wysokiej grzywny.

Policjanci wstępnie oszacowali, że w wyniku tego przestępczego procederu Skarb Państwa mógł ponieść straty na blisko pół miliona złotych (ponad 480 tys. zł.)


Powiązane treści