Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h WNW
H 7 • L 4
15C
Nd
12C
Pon
6C
Wt
8C
Sr
5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiFacet w jasnych butach
15.11.2015 | 12:43

Facet w jasnych butach

Najnowszy wpis Konstantego Dombrowicza dotyczacy... stroju Rafała Bruskiego.

Na zdjęciu: Był prezydent krytykuje strój obecnego włodarza.

Fot. ST

W roku ubiegłym występował na bilbordach z wyciągniętą ręką , a na gali otwarcia Camerimage w ręku dzierżył reklamówkę. Tym razem na scenie pokazał się w z lekka pogniecionym ciemnym garniturze i … jasnych butach.

Na nogach, żeby było jasne. To był   strój wizytowy. O wizytowe stroje   prosili zapraszanych gości organizatorzy gali otwarcia. No cóż każdy czyta zaproszenia ze zrozumieniem jak potrafi. Jeżeli potrafi. Ale pan Bruski nie występował na scenie prywatnie ale jako prezydent Bydgoszczy. Jeżeli wygłoszenie przemówienia ze szkolnej akademii rodem , wystąpienia bez banałów jest zbyt trudne , to wymagać można chociaż jako takiej prezencji. No ale tak wybrali bydgoszczanie. I jest jak jest. Pewnie niektórzy z Państwa znają anegdotkę , z której zacytuję tylko finał: „wstyd przed Zdzichem”. A, że można z głowy i bez ściągi powiedzieć kilkanaście zdań z sensem i dobrze przy tym na scenie wyglądać świadczy wystąpienie Wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego.

Z niedowierzaniem przeczytałem w jednej z gazet   wypowiedź rzecznik pana prezydenta pytanej o dalsze losy Camerimage. Jak się dowiedziałem jest wiele możliwości promowania Bydgoszczy poza tym festiwalem. Co to oznacza? Tegoroczny festiwal może być ostatnim Camerimage w Bydgoszczy. Tu ciśnie się na usta pytanie: dlaczego do……… ( tu przekleństwo)… jakoś żadne nowe liczące się w Polsce czy w świecie przedsięwzięcia promujące miasto, a zarazem dające mieszkańcom rozrywkę nie zostało do tej pory zorganizowane?

Oglądam właśnie w TVP Pejzaż bez Ciebie . Retransmisję naszego przecież festiwalu . Retransmisję … z Torunia. O innych koncertach czy sportowych imprezach, które z Bydgoszczy wywędrowały nie wspomnę. Jedno jest wytłumaczenie –powtórzę – to mieszkańcy w samorządowych wyborach tak wybrali. Wybrali model zarządzania miastem wiodący je błyskawicznie ku czarnej dziurze. No ale z przewodnikiem w jasnych „wizytowych” butach.

PS. Pan Bruski pojawił się na ceremonii otwarcia ze swoim promotorem. Wiceminister Olszewski z ręką w kieszeni przechadzał się przez chwilę po widowni wraz z prezydentem. Nikt ich nie zagadywał. Czyżby stracili urodę , a może walory przypisane jedynie słusznej partii?

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Podobne wpisy

Powiązane treści