76% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 11 • L 9
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportFalstart na inaugurację ligi. Siatkarki Pałacu przegrały w Radomiu
23-08-2020_siatkówka_Pałac Bydgoszcz - Joker Świecie - SF (6)
21.09.2020 | 19:48

Falstart na inaugurację ligi. Siatkarki Pałacu przegrały w Radomiu

W Tauron Lidze Siatkarek rozegrano inauguracyjną kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Siatkarki bydgoskiego Pałacu przegrały na inaugurację sezonu w Radomiu.

Siatkarki Polskie Przetwory Pałacu Bydgoszcz od porażki rozpoczęły nowy sezon Tauron Ligi. Zespół Piotra Mateli na zakończenie inauguracyjnej kolejki przegrał na wyjeździe z E.Leclerc Moya Radomką Radom.

Na inaugurację nowego sezonu zespół Piotra Mateli udał się do Radomia, gdzie w poprzednim sezonie gładko przegrał w trzech setach. W poniedziałek, po blisko półtora godzinnej walce, siatkarki Pałacu również musiały uznać wyższość zespołu z Mazowsza.

Radomianki od początku pierwszego seta prowadziły. Miejscowe miały trzy punkty zaliczki (8:5, 12:9, 13:10). Zespół Pałacu doganiał rywalki i miał okazję do tego, by przy prowadzeniu Radomki 16:15 doprowadzić do remisu, ale w kontrze zablokowana została Dascalu. Później jednak na tablicy wyników był remis – 17:17 (atak Żurowskiej i pomyłka Twardowskiej) oraz 22:22 po ataku ze środka Ziółkowskiej, jednak decydujące piłki na swoją stronę rozstrzygnęły miejscowe, które wygrały tę partię 25:22.

Takim samym wynikiem zakończyły się także dwa pozostałe sety. Bydgoszczanki żałować mogą zwłaszcza drugiej odsłony, w której od początku toczyły walkę punkt za punkt. Od stanu 20:20, miejscowe zdobyły trzy punkty z rzędu i nie wydarły wygranej z rąk, a w trzeciej drużyna z Mazowsza prowadziła od początku.

Okazja do rehabilitacji dla Pałacu już za tydzień – w przyszły poniedziałek (28 września), do Immobile Łuczniczki przyjedzie Enea PTPS Piła. Początek tego pojedynku o 17:30.

TAURON LIGA SIATKAREK – SEZON 2020/2021 – FAZA ZASADNICZA – 1 KOLEJKA – 21.09.2020 R.
E.LECLERC MOYA RADOMKA RADOM – POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ 3:0 (25:22, 25:22, 25:22)

RADOMKA: K. Skorupa 1, Twardowska 11, J. Łukasik 7, Honorio Marques 14, Johnson 15, Picussa 6 oraz Witkowska (libero).

PAŁAC: Mazurek 1, Żurowska 16, Różyńska 2, Dascalu 15, Mucha 3, Ziółkowska 6 oraz Jagła (libero), Hawryła 1, Lijewska 2.

Sędziowali: Bartłomiej Baniak, Aleksandra Szydełko.
Komisarz Tauron Ligi: Janusz Kapka.
Kwalifikator Tauron Ligi: Jacek Sęk.
Widzów: 300.
MVP meczu: Katarzyna Skorupa (E.Leclerc Moya Radomka Radom).

TAURON LIGA – WYNIKI 1 KOLEJKI
Grot Budowlani Łódź – Joker Świecie 1:3 (19:25, 25:23, 22:25, 22:25)
DPD Legionovia Legionowo – Grupa Azoty Chemik Police 3:2 (27:25, 19:25, 19:25, 25:22, 17:15)
ŁKS Commercecon Łódź – BKS Stal Bielsko-Biała 0:3 (18:25, 28:30, 20:25)
Enea PTPS Piła – Energa MKS Kalisz 0:3 (23:25, 21:25, 17:25)
Developres SkyRes Rzeszów – Volley Wrocław 3:1 (21:25, 25:22, 25:17, 27:25)