Bydgoszcz
6C
Opady
75% wilgotność
Wiatr: 11km/h W
H 6 • L 6
5C
Czw
-3C
Pt
-2C
Sob
10C
Nd
9C
Pon
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFałszywy alarm bombowy w województwie. Policja złapała sprawcę zamieszania
fałszywy alarm bombowy włocławek
14.04.2018 | 21:25

Fałszywy alarm bombowy w województwie. Policja złapała sprawcę zamieszania

Mężczyzna w momencie zatrzymania był nietrzeźwy.

Na zdjęciu: Zatrzymanie sprawcy fałszywego alarmu przez policję.

Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

W sobotę o godzinie 17:30 mundurowi z Włocławka otrzymali zgłoszenie o podłożeniu bomby w jednym z bloków mieszkalnych. Alarm okazał się fałszywy.

Informacja o ładunku wybuchowym, który rzekomo miał znajdować się w budynku przy ulicy Chopina, postawiła na nogi policjantów. Na miejsce natychmiast wysłano patrol minersko-pirotechniczny, a także wszystkie służby ratownicze. Funkcjonariusze przy użyciu psa tropiącego przeszukali obiekt – nie znaleźli jednak żadnej bomby.

Policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy fałszywego alarmu. Kilkanaście minut później na osiedlu Południe zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który zadzwonił do dyżurnego z informacją o ładunku wybuchowym. Badanie wykazało, że w swoim organizmie miał 2 promile alkoholu. Mundurowi przetransportowali go do policyjnego aresztu.

Za wywołanie fałszywego alarmu 49-latkowi grozi kara ośmiu lat pozbawienia wolności. Warto dodać, że to kolejny tego typu przypadek w regionie – na początku kwietnia policjanci z Bydgoszczy zatrzymali 52-latka, który poinformował mundurowych o bombie pod Pałacem Kultury i Nauki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Poinformował bydgoską policję o bombie… pod Pałacem Kultury. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu


Powiązane treści